Usługa montażu

Autoryzowany Montaż Płytek Ceglanych

Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej realizacji projektów począwszy od procesu pozyskania materiału, aż do montażu płytek na Państwa ścianie, dzięki czemu powierzają Państwo projekt sprawdzonej, zaufanej firmie, która ma za sobą setki zrealizowanych inwestycji, które można zobaczyć i ocenić przeglądając nasze portfolio na stronie Internetowej bądź nasz katalog w pliku PDF.

Montaż naszych płytek zawiera takie elementy jak:

 • Zabezpieczenie podłoża oraz ścian przed pyłami i czynnościami realizowanymi w trakcie pracy,
   
 • Gruntowanie ściany i przygotowanie jej do klejenia,
   
 • Wykonanie linii w postaci siatki dzięki czemu nie powstanie efekt tzw. Fali przez co cegła w efekcie finalnym wygląda bardzo nieestetycznie i ewentualna docinka wychodzi pod kątem.
   
 • Profesjonalny montaż zawsze odbywa się od sufitu, dzięki czemu ewentualna docinka wychodzi na dole. Płytki przyklejamy do wyznaczonych wcześniej linii. Jest to proces trudniejszy i dłuższy niż zaczynając klejenie od dołu natomiast efekt finalny jest nieporównywalny. Nigdy nie pracujemy na listwach i dystansach, ponieważ cegła jest sama w sobie nieregularna więc pracując na tych atrybutach płytki zostaną położone krzywo.
   
 • Fugowanie odbywa się metodą na mokro poprzez wyciskanie odpowiednio wyrobionej fugi wraz z odpowiednim uziarnieniem specjalnym rękawem fugowniczym. W momencie uzyskania odpowiedniej konsystencji na ścianie fuga zostaje ,,postarzana” metodą pędzelkowania dzięki czemu zostaje odkryte ziarno znajdujące się w konsystencji fugi, a spoina uzyskuje pożądany autentyczny efekt.
   
 • Po każdej wykonanej pracy nasza ekipa zawsze starannie sprząta podłogi, na których znajduje się pył oraz odpad powstały w procesie montażu.

 

UWAGI:

Prace montażowe odbywają się tylko i wyłącznie na sprawdzonej przez nas chemii budowlanej. Zajmujemy się sprowadzaniem chemii budowlanej specjalnie dla Państwa od najlepszych producentów w kraju. Ceny zakupu chemii budowlanej przez naszą firmę bezpośrednio od producenta  są niższe niż dla klienta indywidualnego z uwagi na rabaty, jakie mamy jako klient biznesowy.
Klej musi posiadać właściwości wysoko-elastyczne oraz strukturę żelową w celu możliwości klejenia płytek od samej góry.
Fuga w celu uzyskania autentycznego efektu musi zawierać odpowiednią strukturę wraz z odpowiednim uziarnieniem.
Grunt musi mieć właściwości zabezpieczające oraz przygotowujące ścianę do montażu płytek ceglanych.
Dedykowaną chemię budowlaną można nabyć w naszym e-sklepie.

Jesteś zainteresowany kompleksową usługą zamówienia wraz z montażem?
Wystarczy, że napiszesz maila na adres biuro@ceglanafantazja.pl  z wymiarami ścian oraz ich  podglądowym zdjęciem, a nasi specjaliści wyślą Ci bezpłatną profesjonalną bezpłatną wycenę.

 

lico classic płytki ceglane
 
lico classic płytki ceglane
 
lico classic płytki ceglane
lico classic płytki ceglane

 

PORADNIK MONTAŻOWY

 

W naszym krótkim poradniku zostanie ukazana instrukcja retro montażu płytek ceglanych. Dzięki niej będziecie Państwo mogli zoptymalizować koszty położenia starej cegły do absolutnego minimum. Nasze doświadczenie przybliży Wam wszystkie etapy w którym krok po kroku montujemy płytki z cegły.
Jesteście gotowi…..?

A więc zaczynamy :)

 

1. Przygotowanie i potrzebne narzędzia

Do montażu zakupionych płytek z historycznych cegieł potrzebne są:

 

miarka do pomiaru cegły lub ściany
Miarka
poziomica do mierzenia poziomy ściany z cegły
Poziomnica
fugownik do nakładania fugi w cele na ścianie
Fugownik
ołówek do rysowania linii jak ułożyć na ścianie cegłę
Ołówek
wiaderko na wodę do opłukania cegły po cięciu
Wiaderko
kielnia do nakładania zaprawy na cegłę
Kielnia
grzebień do nakładania kleju na ścianę
Grzebień do kleju

 

 

 

2. Mierzenie Ściany

 

 • Na powierzchni na której chcemy położyć płytki ceglane, należy narysować przy użyciu miarki oraz poziomnicy tak zwaną siatkę,
 • Linie rysujemy co 8 cm w przypadku płytek ceglanych Lico Classic oraz co 8,5 cm w przypadku modelów Lico Modern Loft / Płytki Classic.
 • Nasza sugestia: W przypadku gdy płytki z cegły mają dochodzić do samego sufitu proponujemy rysować siatkę od sufitu do podłogi, ponieważ w razie konieczności docinania płytek, znajdą się one przy podłodze.
   

cegiełki na ścianę

Rys. Siatka stworzona poprzez narysowanie linii na ścianie

 

 

3. Gruntowanie
 • Unigrunt wlewamy do wiaderka bądź dowolnego pojemnika,
 • Następnie grunt rozprowadzamy pędzlem bądź wałkiem po powierzchni na której będziemy układać zakupione płytki ceglane,
 • Jeżeli powierzchnia na której ma zostać ułożona stara cegła jest bardzo chłonna, proponujemy powtórzyć czynność dwukrotnie.
   

 

 

 

4. Klejenie płytki z cegły na ścianie
 • W pierwszym etapie rozrabiamy klej elastyczny z wodą zgodnie z zaleceniami producenta, przy użyciu wiertarki z mieszadłem,
 • Po tej czynności, rozpoczynamy klejenie. Montaż zaczynamy od podłogi, tak by płytki nam nie zjeżdżały ( tak jak w przypadku gdy klejenie zaczynamy od sufitu ),
 • Klejenie układamy warstwa po warstwie. W celu ułatwienia sobie pracy, możemy tu zastosować 1cm listwy drewniane bądź 1cm krzyżaki dzięki czemu płytki cały czas będą zachowywać linie, którą rysowaliśmy w etapie 2. Rozrobiony klej należy nanieść za pomocą grzebienia między narysowane linie, bądź na każdą pojedynczą płytkę,
 • Płytki z cegły dociskamy do powierzchni ściany. Czynność należy powtarzać, do czasu przyklejenia cegły na przewidzianej powierzchni.

płytki ceglane z cegły rozbiórkowej

Rys. Sposoby montowania płytki z cegły na ścianie.

 

Naszym zdaniem, najprostszym, a zarazem najlepiej wyglądającym stylem montowania starej cegły na ścianie jest wiązanie wózkowe. Wystarczy w nim przesunąć cegłę o ½ długości w co drugim rzędzie, tak jak zostało to przedstawione na powyższym rysunku.

Płytki przycinamy do połowy długości, zwykłą szlifierką kątową, wyposażoną w tarczę diamentową do ceramiki, asfaltu, betonu. Płytki powinno się wyjąć z opakowań, przed samym montażem z różnych pudełek i rozłożyć na podłodze w celu dopasowania, jak najbardziej estetycznej dla oka kompozycji.

 

 

5. Fugowanie płytki z cegły

 

 • Fugę należy rozrobić tak by miała konsystencję lekko półsuchą w celu uniknięcia zabrudzenia ułożonych już płytek ceglanych,
 • Kolejną czynnością jest podanie rozrobionej już fugi, na podstawkę czyli np. gruby karton, a następnie przy pomocy 0,8 mm fugownika upychanie szczelin.
 • Fugi na bieżąco należy wygładzać przy użyciu fugownika, pędzelka, a nawet palca dzięki czemu nasza stara cegła będzie świetnie wyglądać.
 • W przypadku jakichkolwiek zabrudzeń, płytki należy oczyścić gąbką do mycia naczyń.
 • Po zakończeniu czynności fugowania należy odczekać, do momentu wyschnięcia ściany ze starej cegły, by przejść do etapu numer 6.
   

 

 

6. Impregnacja / Malowanie cegły
 • Ostatnią naszą przygodą w procesie montażu jest impregnacja, bądź malowanie płytki z cegły.
 • Czynność tą należy robić najwcześniej tydzień przed tym procesem. Stara cegła ułożona na ścianie musi dobrze wyschnąć, tak by impregnacja mogła przynieść zamierzone korzyści.
 • Płytki ceglane powinny zostać ponownie oczyszczone zmiotką, bądź odkurzone odkurzaczem.
 • Zakupiony impregnat należy nakładać na powierzchnię z cegły przy użyciu pędzla. W przypadku ułożenia płytek z cegły rozbiórkowej w kuchni bądź łazience proponujemy czynność impregnacji powtórzyć dwukrotnie w celu uzyskania maksymalnej ochrony przed wszelkiego rodzaju tłuszczami, mydlinami itp.
 • Alternatywą dla Impregnacji jest malowanie płytek farbą. W tym przypadku należy płytki wcześniej zagruntować w celu jak najlepszej przyczepności farby.

 

Potrzebujesz dodatkowo pomocy w doborze chemii budowlanej? Dla naszych klientów, dobieramy odpowiednią chemię budowlaną dzięki czemu koszty redukowane są do absolutnego minimum. Odezwij się do nas mailowo, a na wszystkie Twoje pytania udzielimy fachowej pomocy.

 

Uważasz że nasze porady okazały się pomocne?

Podziękuj nam dając lajka naszego fanpage na Facebooku bądź wysyłając nam efekt finalny Twojego projektu.

Moje konto
Kontakt tel. 692 469 820
Adres @ - biuro@ceglanafantazja.pl
Zasady ogólne:
 1. Podane w tabeli ceny są cenami brutto
 2. Oferowane produkty są pochodzenia historycznego stąd możliwość pozostałości po zaprawie, przebarwienia, nierówność powierzchni, różnic w wymiarze płytek, różnic kolorystycznych, odprysków, uszczerbień..
 3. Każdą przesyłkę prosimy sprawdzać w obecności kuriera, bądź naszego kierowcy,
 4. Istnieje możliwość pęknięć do 15 % płytek w trakcie transportu ( pękniętą płytkę z powodzeniem można zamontować na ścianie, wykorzystać do niezbędnych docinek w trakcie prac montażowych, pęknięcie może być wynikiem fizycznych właściwości starej cegły ),
 5. Termin realizacji zlecenia wynosi do 14 dni roboczych w przypadku mniejszych zleceń do 50m2. Czas trwania wykonania zlecenia większego niż 50m2 ustalany jest indywidualnie.
 6. Płytki należy sprawdzać w obecności kuriera w trakcie odbioru towaru, gdyż daje to podstawy do ewentualnego zwrotu towaru.
 7. Firma świadczy usługi montażu płytek ceglanych na terenie Polski, wybranych krajów UE oraz Norwegii.
 8. Ceglana Fantazja prowadzi działalność zwolnioną z podatku VAT z uwagi na rodzaj prowadzonej działalności na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy o VAT.

© 2019 Ceglana Fantazja NIP: 5771961131 / REGON: 369897323