Płytki ceglane stara cegła Lico Modern Loft (20)

FAQ – Najczęstsze pytania o odpowiedzi

9 kwietnia 2020 Przez @desineo

Słyszałem, że płytki z cegły rozbiórkowej mogą wytwarzać nieprzyjemny zapach. Czy to prawda ?

Nasza firma pozyskuje cegły z budynków mieszkalnych, hal, magazynów i taka cegła nie wytwarza absolutnie żadnego zapachu.  Jednakże takie sytuacje się zdarzają, najczęściej w przypadku gdy dokonuje się zakupu cegły w podejrzanie niskiej cenie. Cegła, która pochodzi z rozbiórki np. obory i wytwarza nieprzyjemny zapach, jest najczęściej oddawana za darmo w formie gruzu. Zatem firma, która wykonała z nich płytki, mogła również zaoferować je klientom w znacznie niższych cenach. Najważniejszy jest zakup płytki z dobrego źródła, wtedy mamy gwarancję, że nasza płytka nie będzie nośnikiem żadnego nieprzyjemnego zapachu. 

Czy można zastosować płytki z cegły w kuchni ?

Tak, jak najbardziej można. W naszej ofercie posiadamy dedykowane impregnaty do zabezpieczania cegieł dzięki, którym tłuszcz i wszelkie inne zabrudzenia charakterystyczne dla  kuchni pozostaną na powierzchni impregnatu i będzie można całkowicie zetrzeć je wilgotną szmatką. Na cegle nie pozostanie żaden ślad.

Czy można zastosować płytki ceglane w łazience ?

Tak, oczywiście. Wymaganym warunkiem jest zastosowanie dedykowanego impregnatu z naszej oferty, z którego woda w łatwy sposób spływa po powierzchni cegieł, nie wsiąkając w ich strukturę. Istotne jest również przeprowadzenie fugowania płytek ceglanych tylko i wyłącznie „na mokro”, aby zapobiec tworzeniu się bąbli powietrza w fudze, z których później mógłby powstać grzyb.

Czy można zastosować starą cegłę na elewacji zewnętrznej ?

Zdecydowanie można. Jest to obecnie najlepszy jakościowo materiał dostępnyhttps://e-ceglanafantazja.pl/stara-cegla-na-scianie/ na rynku. Żadna płytka cegłopodobna wypalana w czasach współczesnych nie jest nawet zbliżona jakością i trwałością do płytek ze starych cegieł rozbiórkowych, zatem bez żadnego problemu mogą być one stosowane na zewnątrz.

Jaki jest czas oczekiwania na realizacje zleceń w Państwa firmie na wykonanie płytek ceglanych?

Realizacja 90% zleceń wykonywana jest w ciągu 48h. Dzięki najnowocześniejszym maszynom produkcyjnym realizujemy zlecenia najszybciej w kraju, z zachowaniem najwyższej jakości i solidności. 

Czy zajmują się Państwo montażem płytek ceglanych?

Tak, oferujemy profesjonalny montaż naszych płytek ceglanych. Technika naszego montażu w dużym stopniu różni się od fachowców wykonujących montaż doraźnie lub „na szybko”. Aby poznać wszystkie szczegóły montażu zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami.

Czy Wasze płytki ceglane są czyste ?

Tak. Płytki oferowane przez nas są myte dwustronnie pod ciśnieniem 180bar dzięki czemu klient nabywa je czyste i pozbawione zabrudzeń poprodukcyjnych. Przestrzegamy przed zakupem płytek mytych „pod odpowiednim ciśnieniem”, które najczęściej po prostu nie są myte

Kupiłem płytki ceglane z innej firmy i po kilku dniach od montażu płytki spadły ze ściany, co może być tego powodem?

Powodem może być pył/brud na powierzchni płytek ceglanych, które nie zostały dobrze umyte. Podczas montażu klej został przyklejony do pyłu/brudu z powierzchni płytki, a nie do samej płytki ceglanej, co poskutkowało odpadnięciem.

W jaki sposób zadbać o zabezpieczenie struktury płytek ceglanych wytwarzanych z prawdziwej cegły rozbiórkowej?

Należy zastosować impregnat dostępny w naszej ofercie, który zabezpiecza strukturę cegieł i nie zmienia jej koloru. Po zastosowaniu impregnatu cegła jest zabezpieczona na 10 lat.

Jaka jest waga 1m2 płytek ceglanych?

Waga 1m2 jest zależna od oferowanego przez nas produktu. Waga 1m2 waha się pomiędzy 25-30kg.

Czy transport kurierski cegiełek dekoracyjnych obejmuje wniesienie towaru do domu/mieszkania?

Jeśli transport jest realizowany zewnętrzną firmą kurierską niestety nie ma takiej możliwości. Jeśli transport realizowany jest przez naszą firmę, istnieje możliwość wniesienia za dodatkową opłatą.

Czy do przyklejenia płytek ceglanych można zastosować zwykłe kleje do płytek?

Prawidłowy montaż płytek ceglanych powinien zostać przeprowadzony od sufitu w stronę podłogi i z użyciem dedykowanych preparatów. Do wykonania takiego montażu niezbędny jest wysokiej jakości klej, który jest dostępny w naszej ofercie.

Czy zwykła drobnoziarnista fuga do płytek ceramicznych nadaje się do spoinowania cegieł dekoracyjnych?

Fuga drobnoziarnista uzyskuje efekt „nowej fugi”, której wygląd nie jest spójny z powierzchnią  starych płytek ceglanych. Do płytek ze starej cegły należy zastosować fugi gruboziarniste, które są dostępne w naszej ofercie.

Czy jest możliwość doboru kolorystyki płytek ceglanych pod indywidualny projekt?

Jako jedyna firma w Polsce dajemy taki wybór. Przetwarzamy cegły z całej Polski w różnych odcieniach kolorystycznych, dzięki czemu klient nie jest „skazany” na materiał, który w tym momencie przerabiamy i ma możliwość wyboru kolorystyki.

Zamówiłem płytki ceglane w innej firmie, połowa płytek była popękana. Czy to możliwe ?

Podczas transportu może popękać do 10% płytek. Jeśli połowa płytek jest popękana, prawdopodobnie zostały Państwu wysłane płytki, które były popękane już w trakcie produkcji.

Czy transport płytek ceglanych jest ubezpieczony?

Każdy nasz transport płytek ceglanych jest ubezpieczony. Jeśli zaobserwujecie Państwo, że paleta z płytkami może być uszkodzona, należy zgłosić to kurierowi podczas odbioru i spisać protokół szkód.

Czy płytki ceglane wysyłają Państwo również zagranicę?

Tak nasze płytki wysyłamy w całej Unii Europejskiej.