Jak wykonać taras z cegły?
Marzysz o pięknym tarasie, który wygląda jak dziedziniec starej kamienicy? Płytki ceglane to nieszablonowe rozwiązanie, które jednak genialnie sprawdzi się jako wykończenie podłogi na zewnątrz budynku. Taras ze starej cegły dodaje uroku i zabytkowego sznytu. Sprawdzi się zarówno w zestawieniu z białą elewacją i tradycyjną dachówką, jak i w przypadku domu utrzymanego w klimacie śródziemnomorskim. Doskonale uzupełnia także budynki urządzone w klimacie dawnych kamienic i szlacheckich dworków. To jednak nie wszystkie zalety takiego rozwiązania. Sprawdź koniecznie dlaczego i jak wykonać taras z cegły rozbiórkowej.
Stylowy taras z upcyklingu
Niezależnie od tego, czy Twoją inspiracją jest Prowansja, greckie wyspy czy może hiszpańska Andaluzja, taras z płytek ceglanych odnajdzie się w każdej aranżacji. Do cegły rozbiórkowej znakomicie pasuje drewno, w szczególności takie w ciemnym odcieniu, nieco surowe lub specjalnie postarzane. Jako dodatki sprawdzą się także tradycyjne materiały i formy. Rustykalny charakter tarasu z cegły można łatwo przełamać wybierając bardziej nowoczesne dodatki. Taras ze starej cegły można zaaranżować również meblami w kawiarnianym stylu ze stelażem z metalu.
Nie ulega zatem wątpliwości, że podłoga z cegły to doskonały pomysł na wykończenie tarasu. Jest nie tylko wysoce estetyczna, lecz także odporna na różne czynniki atmosferyczne, tj. wilgoć, opady czy zmiany temperatury. Co więcej stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie nieszablonowy design oraz unikalne aranżacje. Ceglana podłoga na tarasie jest nie tylko stylowa, ale również zgodna z jakże ważną obecnie ideą ochrony środowiska naturalnego.
Idealne płytki ceglane czyli murowany efekt
Układanie płytek z cegły rozbiórkowej na tarasie to zadanie wymagające dużej dokładności i precyzji działania. Na samym początku warto zwrócić uwagę na to, aby poszczególne płytki miały idealnie równą grubość. Jest to bardzo trudne, gdyż naturalna cegła charakteryzuje się dość nieregularną fakturą. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, Ceglana Fantazja gwarantuje, że płytki Lico gotyckie są idealnie skalibrowane z każdej strony. Grubość każdej płytki wynosi w przypadku tego produktu 1,9 cm, natomiast wysokość to dokładnie 7,3 cm. Dzięki temu, cegłę można układać w dowolnie wybranym wiązaniu. W przypadku podłogi na tarasie najczęściej stosuje się wiązania jodełkowe lub wozówkowe, które świetnie sprawdzą się u wielbicieli śródziemnomorskiej atmosfery.
Aby taras wyłożony płytkami z cegły prezentował się wyśmienicie przez długi czas, nie wolno zapomnieć o ostatnim etapie montażu, który stanowi impregnacja starej cegły. Płytki należy zaimpregnować dwa tygodnie po ułożeniu, ponieważ cegła musi być zupełnie sucha. Wówczas należy dwukrotnie zaimpregnować ułożoną cegłę, przy czym drugą impregnację najlepiej wykonać po ok. 24 godzinach, nakładając nierozcieńczony preparat zwykłym pędzlem. Taras ze starej cegły uzyska pełną twardość dopiero po kilku dniach, ale można z niego korzystać już dobę po ostatniej impregnacji.
Wyjątkowy taras na lata
Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, cegła na taras posiada mnóstwo innych atutów. Jednym z nich jest wspomniana wcześniej trwałość oraz solidność. Na szczególną uwagę zasługuje także łatwe utrzymanie w czystości cegły rozbiórkowej. Podłogę na tarasie wystarczy regularnie przemywać zwykłą czystą wodą. Odpowiednio zaimpregnowane płytki ceglane nie wchłaniają wilgoci ani zanieczyszczeń, a także świetnie się prezentują przez długi czas.
Ceglana Fantazja na Twoim tarasie
Jako jedyna manufaktura w kraju, poddajemy wyprodukowane płytki niezwykle starannemu czyszczeniu pod wysokim ciśnieniem wodnym. Dzięki takiemu zabiegowi, cegła zostaje całkowicie pozbawiona pyłu poprodukcyjnego oraz innych zabrudzeń, które mogą negatywnie wpływać na jej estetykę. Tak oczyszczona cegła dekoracyjna sprawdzi się zarówno na podłodze, jak i na wyeksponowanej ścianie w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Idealna do wykończenia tarasu płytka gotycka stanowi wewnętrzną część lica starej stuletniej cegły. Odkryta faktura cegły jest dodatkowo poddawana sodowaniu, dzięki czemu ślady po cięciu tarcz stają się zupełnie niewidoczne.
Jeśli szukasz płytek z cegły rozbiórkowej, które odznaczają się dużą odpornością na działanie różnorodnych czynników mechanicznych i atmosferycznych, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na płytki lico gotyckie oraz inne produkty z naszej bogatej oferty.
Przeczytaj inne poradniki
- Ściana z cegły – w jakich pomieszczeniach nas nie zawiedzie ?
- Jak zaaranżować ścianę z TV
- Materiały do montażu cegły na ścianie
- Biophilic design – wnętrza projektowane w zgodzie z naturą
- Najlepszy klej do płytek z cegły
- Jak zabezpieczyć płytki z cegły w kuchni
- Jak łączyć starą cegłę ze starym drewnem?
- Cegła na klatce schodowej
- Dodatki do cegły na ścianie. Co pasuje a czego unikać?
- Jak wybrać płytki ceglane na ścianę
- Jakie płytki ceglane wybrać do klasycznego domu?