O firmie

 

FABRYKA EKSKLUZYWNEGO DESIGNU DANIEL DĄBROWSKI to przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji materiałów jakim są płytki z cegły, które pochodzą z cegieł rozbiórkowych z przełomu XIX/XX wieku. Stare cegły, które są odzyskiwane z rozbiórek są znacznie lepszej jakości niż cegły, które produkowane są w czasach współczesnych. Starodawna technika wypału oraz dobór odpowiedniej gliny sprawił, że cegła po ponad 100 latach jest dalej w idealnym stanie.

Płytki ceglane produkowane przez naszą firmę przechodzą kilka etapów renowacji.

I Etap: Rozbiórka budynków mieszkalnych, hal przemysłowych, młynów, bloków. ( Nigdy nie odzyskujemy cegieł z rozbiórek budynków gospodarczych, spichlerzy, stodół, obór ponieważ są nasiąknięte nieprzyjemnym zapachem ).

II Etap: Ręczne czyszczenie cegły rozbiórkowej z pozostałości zaprawy wapiennej, piaskowej, cementowej. 

III Etap: Produkcja płytki z cegły przy użyciu najnowocześniejszych maszyn, dzięki czemu płytki ceglane idealnie odwzorują efekt starej ściany z cegły w twoim domu:

IV Etap: Płytki ceglane czyszczone są pod wysokim ciśnieniem 160 bar z pozostałości poprodukcyjnych ( pyłów, osadu z gliny )

V Etap: Suszenie płytki z cegły na odpowiednich przystosowanych suszarniach

VI Etap: Płytki ceglane zostają pakowane w pudełka kartonowe i przygotowane do wysyłki.

VII Etap: Transport płytki ceglane do konsumentów w całym kraju oraz Unii Europejskiej.

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć płytki ceglane cięte z lica cegły rozbiórkowej, płytki z środkowej części cegły, narożniki oraz całą gamę materiałów budowlanych niezbędnych do montażu płytki ceglanej na elewacji wewnętrznej bądź zewnętrznej. 

W związku, że wytwarzane przez nas materiały są pochodzenia naturalnego, mogą różnić się między sobą nieco wymiarem, grubością, oraz odcieniem. Wszystko to sprawi, że ceglana ściana będzie ozdobą Twojego domu.

Płytki ceglane to jeden z najbardziej designerskich pomysł na ścianę łączący styl nowoczesny z nutą industrialu. Płytki z cegły mogą zastąpić klasyczne płytki, mozaiki oraz panele ścienne czy podłogowe. Charakterystyczna faktura płytki ceglane kolor oraz nieregularność  przyciągną uwagę i wprowadzą specyficzny klimat twojemu wnętrzu. Taka stylizacja w zaciszu domowym jest bardzo praktyczna, gdyż płytki ceglane nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wykazują dużą odporność na wilgoć czy wnikanie kurzu i brudu.

Wyrazisty akcent płytki z cegły podkreśli rustykalny charakter każdego wnętrza, niezależnie od stylu mieszkania. Może ona dominować lub być tylko subtelnym dodatkiem. Taka kompozycja architektoniczna pozwala stworzyć pomysł na ścianę, który może stać się ciekawą aranżacją wnętrza. Do tego ściana z cegły jest niezwykle praktyczna i bardzo trwała.

W związku z tym, że świadczymy nasze usługi na terenie całego kraju oraz Unii Europejskiej, miło nam poinformować, że mamy podpisane najbardziej korzystne umowy z przewoźnikami kurierskimi. 

Koszty dostawy płytek z cegły rozbiórkowej na terenie kraju wahają się od 116 zł do 146 zł.

Koszty dostawy płytek z cegły rozbiórkowej na terenie UE wahają się od 149 do 249 zł. 

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl