8 Co wyrózna Lico Modern Loft

Co wyróżnia płytki ceglane Modern Loft?

13 stycznia 2021 Przez Marcin Orzołek

Jeśli marzysz o nieszablonowym, a jednocześnie ponadczasowym wystroju domu, postaw na starą cegłę z naszej kolekcji Modern Loft. Jest to rozwiązanie uniwersalne, a przy tym praktyczne i po prostu piękne. Sprawdź dlaczego rekomendujemy płytki ceglane z tej kolekcji i stwórz własną aranżację, która zachwyci wszystkich domowników.

Historia czai się za rogiem

Oryginalna stara cegła na ścianę to nie tylko świetny jakościowo materiał wykończeniowy, ale także niesamowita historia zamknięta w prostokątnej kostce.

W XIX i XX wieku większość budowli powszechnego użytku, w tym kościoły, fabryki, oraz kamienice wznoszono z cegły wytwarzanej ze starannie wyselekcjonowanej i sezonowej gliny. Z założenia był to produkt solidny, mocny i wyjątkowo wytrzymały. Uformowane cegły wypalano w specjalistycznym piecu, a następnie sprawdzano ich ostateczną jakość. Najlepszym przykładem solidności starych cegieł jest fakt, że rozbiórka postawionych z nich budynków to bardzo trudne przedsięwzięcie. Decydując się zatem na zakup starej cegły, warto zwrócić uwagę skąd pochodzi. W naszym sklepie oferujemy płytki ceglane Modern Loft, które pochodzą ze starej cegły rozbiórkowej z ubiegłego stulecia.

Jak powstaje płytka ceglana Modern Loft?

Płytki dekoracyjne Modern Loft wytwarzane są z podstawy starej cegły rozbiórkowej. Podstawę stanowi górne oraz dolne lico cegły. Ogromną zaletą tego materiału jest obniżone do minimum ryzyko pęknięć w transporcie, za co odpowiada mocny wypał pierwotnej cegły.

Sposób produkcji płytki dekoracyjnej jest stosunkowo prosty. Pierwszy etap to odcięcie wierzchniej warstwy cegły czyli jej lica. Kolejny krok to staranne czyszczenie płytek ceglanych metodą wysokociśnieniową.

Nasze płytki ceglane są następnie pakowane w ekologiczne opakowania i układane na europalety. Gotowe, starannie zabezpieczone wysyłamy do naszych klientów, aby mogli spełnić swoje marzenie o oryginalnej ścianie ze starej cegły.

Czym charakteryzują się płytki Modern Loft?

Płytki ceglane Modern Loft to produkt o unikalnym, nowoczesnym designie. Ich najbardziej charakterystyczną cechą są docięte na prosto górne i dolne krawędzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu fugowanie starej cegły w wersji Modern Loft jest znacznie łatwiejsze i mniej pracochłonne.

Faktura cegły rozbiórkowej Modern Loft jest nieco bardziej regularna niż w przypadku klasycznego lica. Dzięki niewielkiej pozostałości zaprawy, ściana z takiej cegły wygląda dużo bardziej autentycznie.

Modern Loft to idealne rozwiązanie do wykorzystania w projektach wielkopowierzchniowych, w tym również na zewnętrznych elewacjach budynków w realizacjach komercyjnych. Płytki ceglane Modern Loft Sprawiają, że wnętrze wydaje się przytulniejsze i zdecydowanie bardziej przyjazne. Czerwona cegła w tej wersji ociepli także kolorystykę pomieszczenia, a jej chropowata faktura ożywi monotonną powierzchnię ścian. Cegły Modern Loft to najprostszy sposób na ożywienie nudnej stylizacji.

Do czego pasują płytki ceglane Modern Loft?

 

Płytki ceglane z kolekcji Modern Loft to fantastyczne dopełnienie stylu industrialnego, ale sprawdzą się także jako dekoracja w aranżacjach utrzymanych w klimacie retro, rustykalnym i skandynawskim.

Pięknie podkreślają biały lub szary odcień ściany. Stanowią doskonałe tło dla mebli wypoczynkowych, zielonych roślin czy dekoracji z drewna. Są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach, nawet w tych uznawanych za problematyczne, tj. kuchnia i łazienka. We wnętrzach nowoczesnych i skutecznie przełamią chłodną i stonowaną aranżację. Natomiast w aranżacjach utrzymanych w stylu klasycznym sprawdzą się jako niebanalna dekoracja o zabytkowym sznycie.

Stara cegła w wersji Modern Loft dzięki swojej jakości jest przystosowana do niemal każdych warunków, w jakich przyjdzie jej przebywać. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z szeroką ofertą sklepu internetowego Ceglana Fantazja. Zapewniamy produkty najwyższej jakości w przystępnych cenach oraz błyskawiczną realizację zamówień.

Przeczytaj inne poradniki

Montaż płytek z cegły na podłodze

Płytki z cegły na podłodze

Jak wygłuszyć pomieszczenie ?