Płytki Lico Classic Blachownia

94.95 (cena podana za 0.5m2)

Płytki Lico Classic Blachownia – to starannie wyselekcjonowane lica z cegieł rozbiórkowych z przełomu XIX i XX wieku. Produkt wycinany jest z tzw. wozówki cegły (Lica Bocznego). Nieregularna faktura, śladowe ilości pozostałości po zaprawie, delikatne uksycia i uszczerbienia sprawiają, że cegła w pełni odzwierciedla bardzo stary ceglany mur.

Uwaga: Jako jedyna manufaktura w Polsce płytki myjemy metodą wysoko ciśnieniową pozbywając się brudu produkcyjnego. Nie daj się nabrać, nie kupuj brudnych płytek!

 

Produkt dostępny na zamówienie

0.5 m2

Wysyłka od 48h do 7 dni roboczych

Pamiętaj aby zakupić min 10% zapasu płytek na docinki

Waga15 kg
Wysyłka w

48h

Grubość

1,9 – 2,5 cm

Długość

24-27 cm

Wysokość

6,5- 7,5 cm

Na 1m² wchodzi

48 płytek z uwzględnieniem fugi 10mm

Lico Classic Blachownia

Odzyskana cegła użyta do produkcji płytki z cegły charakteryzuje się niezwykłą trwałością z uwagi na niesamowicie mocny wypał, który miał miejsce w piecu kręgowym Hoffmanna. Aktualna partia cegieł, z których produkujemy nasze płytki ceglane pochodzi z 1930 roku z rozbiórki kamienicy w Wieluniu.

Cegła dzięki ekologicznemu podejściu naszej firmy otrzymuje nowe życie w procesie cięcia starej cegły na płytki dekoracyjne. Jako jedyna manufaktura w kraju wyprodukowane płytki poddajemy starannemu czyszczeniu pod wysokim ciśnieniem wodnym tak, aby całkowicie pozbawić cegły pyłu poprodukcyjnego oraz innych zabrudzeń. Oczyszczona już cegła dekoracyjna nadaje się do zastosowania jej na ścianie.

Uwagi:

Cechą charakterystyczną opisywanej płytki  jest regularna faktura, uksycia i wykruszenia, liczne niedoskonałości, które powodują, że cegła na ścianie wygląda doskonale.

Marzysz o oryginalnej ścianie?!

Nic prostszego, wystarczy, że złożysz zamówienia w naszym sklepie Internetowym, a Twoja ściana sprawi, że Twoje wnętrze nabierze świetnego klimatu, w którym będziesz tworzył własną historię.

Lico Classic Blachownia – Informacje Dodatkowe

Kolorystyka: Pomarańczowo – Czerwona ze śladowymi ilościami pozostałości po starej zaprawie.

Faktura: Regularna z elementami nieregularności.

Cechy Dodatkowe: Niektóre cegiełki posiadają odciski palców, ponieważ ten rodzaj cegły przed wypaleniem w piecu kręgowym Hoffmana był ręcznie formowany.