Promocje

Płytki z Cegły – Lico Classic Częstochowa

74.95 (cena podana za 0.5m2)

Oszczędzasz: 15.00 PLN

Płytki ceglane Lico Classic – to starannie wyselekcjonowane lica z cegieł rozbiórkowych z przełomu XIX i XX wieku. Produkt wycinany jest z tzw. wozówki cegły (Lica Bocznego).

Uwaga: Jako jedyna manufaktura w Polsce płytki myjemy metodą wysoko ciśnieniową pozbywając się brudu produkcyjnego. Nie daj się nabrać, nie kupuj brudnych płytek!

0.5 m2

Wysyłka od 48h do 7 dni roboczych

Pamiętaj aby zakupić min 10% zapasu płytek na docinki

Waga15 kg
Wysyłka w

48h

Grubość

1,9 – 2,5 cm

Długość

24-27 cm

Wysokość

6,5- 7,5 cm

Na 1m² wchodzi

50 płytek z uwzględnieniem fugi 10mm

Produkt Lico Classic Częstochowa

Płytki ceglane Lico Classic Częstochowa – to starannie wyselekcjonowane lica z cegieł rozbiórkowych z przełomu XIX i XX wieku. Produkt wycinany jest z tzw. wozówki cegły (Lica Bocznego).
Nieregularna faktura, śladowe ilości pozostałości po zaprawie, delikatne uksycia i uszczerbienia sprawiają, że cegła w pełni odzwierciedla bardzo stary ceglany mur.

Odzyskana Stara cegła rozbiórkowa użyta do produkcji płytki z cegły charakteryzuje się niezwykłą trwałością z uwagi na niesamowicie mocny wypał, który miał miejsce w piecu kręgowym Hoffmanna. Aktualna partia cegieł, z których produkujemy nasze płytki ceglane, pochodzi z 1908 roku z rozbiórki Koszar Wojskowych, oraz słynnego Częstochowskiego zakładu Stradom.

Stara cegła

Stara cegła dzięki ekologicznemu podejściu naszej firmy otrzymuje nowe życie w procesie cięcia starej cegły na płytki dekoracyjne. Jako jedyna manufaktura w kraju wyprodukowane płytki poddajemy starannemu czyszczeniu pod wysokim ciśnieniem wodnym tak, aby całkowicie pozbawić cegły pyłu poprodukcyjnego oraz innych zabrudzeń. Oczyszczona już cegła dekoracyjna nadaje się do zastosowania jej na ścianie.

Uwagi:

Cechą charakterystyczną opisywanej płytki z cegły jest nieregularna faktura, uksycia i wykruszenia, liczne niedoskonałości, które powodują, że cegła na ścianie wygląda doskonale.

Marzysz o oryginalnej ścianie z cegły?!

Nic prostszego, wystarczy, że złożysz zamówienia w naszym sklepie Internetowym, a Twoja ściana z cegły sprawi, że Twoje wnętrze nabierze świetnego klimatu, w którym będziesz tworzył własną historię.

Lico Classic Częstochowa – Informacje Dodatkowe

Kolorystyka: Czerwona ze śladowymi ilościami pozostałości po starej zaprawie.

Faktura: Nieregularna

Cechy Dodatkowe: Niektóre cegiełki posiadają odciski palców, ponieważ ten rodzaj cegły przed wypaleniem w piecu kręgowym Hoffmana był ręcznie formowany.