Płytki Lico Classic Silesia

79.95 (cena podana za 0.5m2)

Płytki Lico Classic Silesia – to skrupulatnie selekcjonowane lica wycięte z cegieł pochodzących z przemysłowego Śląska. Płytka ceglana wycięta jest z wozówki cegły inaczej mówiąc Lica Bocznego. Płytki Lico Classic Silesia są produktem bardzo wyszukanym z uwagi na swoją niepowtarzalną fakturę. Cegła ze Śląska cechuje się przede wszystkim bardzo mocnym wypałem, sporą nieregularnością, oraz wieloma cegiełkami, które wyglądają jakby były przepalone w piecu Hofmana. Faktura tej cegły posiada wiele mikropęknięć przez co ściana ceglana wygląda niezwykle staro i autentycznie.

Uwaga: Jako jedyna manufaktura w Polsce płytki myjemy metodą wysoko ciśnieniową pozbywając się brudu produkcyjnego. Nie daj się nabrać, nie kupuj brudnych płytek!

 

0.5 m2

Wysyłka od 48h do 7 dni roboczych

Pamiętaj aby zakupić min 10% zapasu płytek na docinki

Waga15 kg
Wysyłka w

48 h do 7 dni roboczych

Grubość

1,9 – 2,5 cm

Długość

24-27 cm

Na 1m² wchodzi

50 płytek z uwzględnieniem fugi 10mm

Wysokość

6,5 – 7,0 cm

Lico Classic Silesia

Stara śląska cegła została pozyskana z rozbiórki kilku poniemieckich familoków czyli śląskich kamienic. Dzięki współpracy z firmami rozbiórkowymi w całym kraju udało nam się odzyskać sporą część materiału z których jesteśmy w stanie wyprodukować kilka tysięcy m2.

Cegła Lico Classic Silesia  za sprawą ekologicznych rozwiązań związanych z odzyskiem cegieł otrzymuje drugie życie w procesie ich cięcia na unikatowe płytki z cegły. Jako jedyna manufaktura w kraju wyprodukowane płytki poddajemy starannemu czyszczeniu pod wysokim ciśnieniem wodnym. Dzięki temu udaje się całkowicie pozbawić cegły pyłu poprodukcyjnego oraz innych zabrudzeń. Oczyszczona już cegła nadaje się do zastosowania jej na ścianie.

Uwagi:

Cechą charakterystyczną opisywanych płytek jest zróżnicowana faktura, uksycia i wykruszenia. Liczne niedoskonałości powodują, że ściana wygląda autentycznie i świetnie pasuje do surowych wnętrz.

Marzysz o oryginalnej ścianie?!

Nic prostszego, wystarczy, że złożysz zamówienia w naszym sklepie Internetowym, a Twoja ściana sprawi, że Twoje wnętrze nabierze świetnego klimatu, w którym będziesz tworzył własną historię.

Lico Classic Częstochowa – Informacje Dodatkowe

Kolorystyka: Różnorodna od beżu po bordo ze śladowymi ilościami pozostałości po zaprawie. Wiele płytek ma liczne przepalenia z uwagi na mocny wypał w piecu Hofmana.

Faktura: Nieregularna z licznymi wykruszeniami które sprawiają, że cegła wygląda bardzo staro.

Cechy Dodatkowe: Nadaje pomieszczeniu surowości idealnie komponującej się z odważnym stylem jakim jest Loft.