Nowość
PREMIUM

Płytki Lico Gotyckie Podłogowe

74.90 (cena podana za 0.5m2)

Płytki Lico Gotyckie Podłogowe to nasz najnowszy produkt, który zastosowanie znajduje na podłodze.  Płytki gotyckie stanowią wewnętrzną część lica starej stuletniej cegły. Odkryta faktura cegły dodatkowo poddawana jest procesowi sodowania dzięki czemu ślady po cięciu tarcz są  niemal niewidoczne. Płytki Lico Gotyckie Podłogowe przechodzą troszkę bardziej skomplikowany proces cięcia i selekcji niż nasze pozostałe modele.  Naszym celem jest wycięcie materiału o idealnie równej grubości 1,9 cm oraz wysokości 7,3 cm. Płytki są bardzo mocno przebierane tak, by ich montaż był możliwie najprostszy. Selekcja płytek z cegły dedykowanych na podłogę jest bardzo skrupulatna dzięki czemu odrzucane są te które zawierają mikropęknięcia oraz wyraźne uszczerbienia, które na posadzkach nie prezentują się dobrze.  Zastosowanie tego rodzaju starej pozwoli nam uzyskać efekt podłogi w stylu Śródziemnomorskim oraz Vintage.

Uwaga: jako jedyna manufaktura w kraju wyprodukowane płytki poddajemy starannemu czyszczeniu pod wysokim ciśnieniem wodnym tak, aby całkowicie pozbawić cegły pyłu poprodukcyjnego oraz innych zabrudzeń. Oczyszczona już cegła dekoracyjna nadaje się do zastosowania jej na ścianie.

0.5 m2

Wysyłka od 48h do 7 dni roboczych

Pamiętaj aby zakupić min 10% zapasu płytek na docinki

Waga15 kg
Wysyłka w

48h

Grubość

1,9 cm

Długość

25-27 cm

Wysokość

7,3 cm

Na 1m² wchodzi

44 płytki z uwzględnieniem fugi 10mm

Płytki Lico Gotyckie Podłogowe

Płytka charakteryzuje się żywą pomarańczowo – czerwoną barwą, nadając wyraźnego charakteru w Państwa wnętrzach w stylu Loft. Dodatkową zaletą płytek gotyckich jest fakt, że idealnie nadają się malowania na dowolny kolor  z uwagi na brak zaprawy na ich wierzchniej warstwie oraz wyczyszczeniu metodą sodowania. Dzięki poddawanym zabiegom płytki gotyckie świetnie nadają się do zastosowań na posadzkach.

Uwagi:

Płytki Gotyckie mają niewątpliwie najszersze zastosowanie z uwagi na ich stosunkowo równomierną fakturę. Nowoczesny park maszynowy pozwala nam na wykonanie płytki ceglanej dedykowanej na podłogę, która przechodzi wiele procesów kalibracyjnych oraz renowacyjnych, dzięki czemu fantastycznie prezentuje się w finalnych projektach.