płytki z cegły na podłodze

Płytki z cegły na podłodze

21 stycznia 2021 Przez Natalia Werner

Oryginalna stara cegła z rozbiórki zyskała w ostatnich latach miano kultowego materiału. Jest ponadczasowa, trwała i solidna. Niezależnie od koloru czy faktury wszędzie świetnie się sprawdza, również na podłodze! Jeśli opatrzyły Ci się materiały dostępne w marketach budowlanych, i potrzebujesz czegoś naprawdę oryginalnego, z pewnością nie będziesz zawiedziony naszą cegłą rozbiórkową. Sprawdź dlaczego polecamy płytki ze starej cegły na podłogę.

Dlaczego cegła z rozbiórki nadaje się na podłogę?

Mając do wyboru piękną podłogę ze starej cegły rozbiórkowej oraz jej odpowiednik z płytek, co byś wybrał? Klienci Ceglanej Fantazji nie mają wątpliwości! Od lat nieprzerwanie wybierają nasz produkt – starą cegłę z zabytkowym sznytem, która jest nie tylko wytrzymała i solidna, ale również posiada autentyczny wygląd.

Oryginalna stara cegła jako materiał wykończeniowy na podłogę to naprawdę dobry pomysł. Podłoga z cegły nadaje danemu pomieszczeniu wrażenia ciepła oraz naturalności. Wspaniale także podkreśla charakter aranżacji i klimat pomieszczenia. Autentyczna cegła z rozbiórki góruje zaletami na płytkami ceramicznymi i innymi materiałami wykończeniowymi.

Odpowiednio zaimpregnowana podłoga z płytki z cegły rozbiórkowej jest nie tylko bardzo wytrzymała, ale także łatwa w czyszczeniu. Nie chłonie wilgoci, ani nie absorbuje brudu. Jest także odporna na powstawanie tłustych plam, o które nietrudno np. w kuchni.

Jako wielbiciele naturalności i autentyczności we wnętrzach, uważamy, że cegły nigdy za wiele. Podłoga z płytek ceglanych, choć stanowi niecodzienny wybór, jest bez wątpienia unikalna i na pewno pozytywnie zaskoczy wszystkich gości.

Do czego pasuje podłoga z ceglanych płytek?

Nasze płytki ceglane sprawdzają się przede wszystkim w przypadku aranżacji w stylu greckim i rustykalnym, ale nie tylko! Wprost genialnie pasują również do surowych, minimalistycznych wnętrz w przestronnych loftach i przytulnych, niewielkich mieszkaniach.

Otrzymujemy mnóstwo pytań o to, jaką cegłę na podłogę wybrać? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę kolor ściany. Nie warto na przykład skupiać podobnych kolorów w jednym pomieszczeniu. Czerwień starej cegły będzie wyglądać fantastycznie jeśli skontrastujemy ją z bielą lub beżem. Oryginalna stara cegła rozbiórkowa doskonale też współgra z meblami, które bezpośrednio stykają się z podłogą. Na naszej stronie internetowej można znaleźć przykładowe realizacje  ułożenia płytki z cegły rozbiórkowej w klasyczny i bardziej niecodzienny sposób. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą starej cegły.

Podłoga ze starej cegły sprawdzi się bez wątpienia we wszystkich domowych pomieszczeniach.  Coraz bardziej popularny staje się jednak trend, w którym stara cegła pokrywa podłogę na tarasie. To niezwykle ciekawa aranżacja, która upiększy ogródek czy trawnik, a piękny czerwony kolor będzie widać już z daleka. Czyż nie jest wspaniale odpoczywać latem w otoczeniu, które jest naturalne i po prostu wyjątkowe?

Najlepsze na rynku płytki ceglane na podłogę

Płytki z cegły znajdujące się w ofercie naszego sklepu internetowego wyprodukowane zostały z ręcznie formowanej, zabytkowej cegły. Pozyskany przez nas materiał jeszcze przed etapem oczyszczania, a już przy rozbiórce budynku, jest poddawany niezwykle dokładnej selekcji. Dzięki temu do naszej oferty wprowadzamy wyłącznie produkty najwyższej jakości, które służą w domach naszych klientów przez długie lata.

Na przestrzeni ostatnich lat udało nam się zbudować zaufanie wielu klientów. Niejednokrotnie słyszeliśmy, że nasze płytki z cegły rozbiórkowej to idealny materiał na wyłożenie podłogi nie tylko w mieszkaniu czy domku jednorodzinnym, ale również w hotelu, w restauracji czy w SPA. Zapraszamy zatem do zapoznania się z szeroką ofertą sklepu internetowego Ceglana Fantazja.

Stwórzmy wspólnie coś ponadczasowego!

Przeczytaj inne poradniki

Montaż płytek z cegły na podłodze

Co wyróżnia płytki ceglane Modern Loft?

Jak wygłuszyć pomieszczenie ?