Płytki z cegły w Twoim biurze

Płytki z cegły w Twoim biurze

1 lutego 2022 Przez Marcin Orzołek

Biuro powinno być nie tylko funkcjonalne, ale także ładne. Odpowiednio urządzona przestrzeń sprzyja bowiem koncentracji i efektywnej pracy. Przemyślana aranżacji to zatem połowa sukcesu. Klimatycznie urządzone i designerskie przestrzenie powodują, że chętnie w nich przebywamy. Jak zatem stworzyć biuro, w którym praca jest przyjemnością? Zdaniem architektów wnętrz, warto wprowadzić do wnętrza płytki z cegły rozbiórkowej. Podpowiadamy więc jak urządzić biuro, w którym motywem przewodnim jest stara cegła.

Cegły czyli ponadczasowy materiał wykończeniowy

Wykończenie ściany albo podłogi płytkami z cegły to trend, który się praktycznie nie starzeje. Jest znany od dawna, a w ostatnich latach zyskał szczególną popularność, głównie za sprawą modnego stylu loftowego i skandynawskiego. Decydując się na płytki z cegły w biurze, trzeba wcześniej określić kolor ścian, rodzaj mebli oraz wszelkich dodatków i dekoracji.

Czerwona cegła najbardziej efektownie prezentuje się w towarzystwie szarości oraz kontrastowej bieli. To także kolory, które na pewno sprawdzą się w biurze. W takim przypadku można również wprowadzić do wnętrza beton architektoniczny lub drewniane panele.  Należy przy tym pamiętać, że stara cegła w naturalnym rdzawym odcieniu to surowy i stosunkowo “ciężki” wizualnie materiał, dlatego trzeba uważać, aby nie zdominowała reszty aranżacji

Jaki styl z cegłą w tle sprawdzi się najlepiej?

Najbardziej oczywistym trendem wnętrzarskim z wykorzystaniem cegły, który sprawdzi się w biurze jest styl industrialny. Jego popularność rośnie z każdym rokiem.

Cegła rozbiórkowa w biurze sprawdzi się także jako element nowoczesnego stylu minimalistycznego lub nieco bardziej klimatycznego stylu skandynawskiego. Przestrzeń biurowa urządzona w jednym z tych dwóch stylów będzie zarówno piękna, jak i bardzo funkcjonalna. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po białe płytki ceglane. Na korzyść takiego rozwiązania dodatkowo przemawia fakt, że jasna kolorystyka pozytywnie wpływa na koncentrację i efektywność pracy.

Cegła z rozbiórki gwarantuje niezliczone możliwości aranżacyjne. Potencjał tego materiału jest ogromny. Płytki sprawdzą się zatem zarówno w zestawieniu z designerskimi meblami, z nieszablonowym oświetleniem (np. “gołe” żarówki wiszące na mocnym kablu), z nowoczesnymi akcesoriami o minimalistycznej formie, a także z zielonymi roślinami, których na pewno nie powinno zabraknąć w żadnym biurze.

Zalety starej cegły w biurze

Oryginalna cegła to materiał charakteryzujący się wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jest także całkowicie naturalna i pozyskiwana w procesie recyklingu starych cegieł, a przez to przyjazna dla środowiska. Płytki z cegły  niezwykle długo zachowują swoje pierwotne właściwości, a co za tym idzie nie trzeba się obawiać, że kolor szybko wyblaknie, szczególnie jeśli biuro jest silnie nasłonecznione. Cegła wspaniale załamuje też naturalne światło zapewniając nieszablonowy efekt wizualny, co ma szczególne znaczenie, jeśli w biurze przyjmujemy także klientów lub partnerów biznesowych. To jednak nie wszystko. Naturalną cegłę można szybko, łatwo i przy minimalnych nakładzie kosztów poddać ciekawej  metamorfozie. Wystarczy pomalować ją na inny kolor, aby uzyskać oszałamiający efekt.

Jakie płytki z cegły rozbiórkowej warto kupić do biura?

Biuro z ceglanymi elementami wystroju z pewnością będzie miało niepowtarzalny klimat. Jest jednak pewien warunek.

Decydując się na takie rozwiązanie, warto postawić na oryginalną cegłę z rozbiórki budynków pochodzących z XIX i XX wieku. W ten sposób zyskujemy pewność, że materiał wykończeniowy jest odpowiednio wytrzymały i będzie się pięknie prezentował przez długie lata zarówno podczas spotkań z klientami, jak i na co dzień w pracy.

Przeczytaj inne poradniki