Tradycyjna cegła zachwyca wyjątkowym połączeniem surowości i ciepła. Jest mocno nostalgiczna, a jednocześnie bardzo industrialna. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem przybywa wielbicieli tej unikalnej dekoracji ściennej. Stara cegła może zostać wydobyta jedynie spod tynku w tradycyjnym budownictwie. Czy to oznacza, że właściciele domków lub mieszkań wykonanych we współczesnych technologiach nie mogą zaprosić starej cegły do swojego wnętrza? Nic bardziej mylnego.

Stara cegła na ścianie zapewnia znakomity efekt wizualny, a jednocześnie jest wyjątkowo trwała. Dzięki temu rozwiązaniu, unikalny klimat starej kamienicy może na stałe zagościć w praktycznie każdym wnętrzu. Stare cegły to fantastyczny wybór zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak wnętrz użytkowych.

Stara cegła na ścianie – unikalna aranżacja każdego wnętrza

Tradycyjne stare cegły ze względu na swój wyjątkowy kolor i piękną strukturę pozwalają na stworzenie wymarzonej aranżacji.

Olbrzymią popularnością cieszą się przede wszystkim stare cegły w naturalnym odcieniu, ale równie pięknie wyglądają płytki w innych kolorach. Krótkie lub długie lico zapewnia także możliwość doboru odpowiednich proporcji płytek do powierzchni ściany i charakteru danego pomieszczenia. Dzięki temu stara cegła na ścianie genialnie prezentuje się praktycznie w każdym wnętrzu, bez względu na charakter jego wystroju.

Płytki ze starej cegły wspaniale komponują się z tradycyjnymi, jak i współczesnymi meblami. Stanowią także znakomite tło dla różnorodnych barw czy form, choć pokryta starą cegłą ściana sama w sobie stanowi zachwycający element dekoracyjny.

Stara cegła i drewno

Każdy, kto ceni naturalne aranżacje z pewnością będzie zachwycony takim niebanalnym połączeniem. Stara cegła rozbiórkowa i naturalne drewno choć mocno kontrastują, w ostatecznej rozgrywce fenomenalnie się ze sobą komponują. Drewno kojarzy się z ciepłem i przytulną atmosferą, natomiast cegły to synonim surowości i chłodu. Dzięki takiemu połączeniu można z powodzeniem wyczarować naprawdę magiczne wnętrze, o ponadczasowym charakterze. Pomieszczenie, w którym stara cegła na ścianie została umieszczona w towarzystwie drewna z pewnością będzie zachwycać przez wiele lat, bez względu na bieżące trendy w aranżacji wnętrz.

Drewniane meble i starą cegłę w odcieniach czerwieni można spotykać między innymi w klasycznych projektach o charakterze loftowym, rustykalnym i retro. Jednocześnie przybywa coraz więcej futurystycznych wnętrz, w których również można zaobserwować to niezwykle trafne połączenie tych dwóch materiałów.

Stara cegła na ścianie i marmur

Cegła i marmur to bez wątpienia połączenie bardzo niekonwencjonalne. Czy to oznacza, że nie warto ryzykować? Absolutnie nie! Stara cegła rozbiórkowa razem z białym marmurem tworzą znakomite połączenie wyróżniające się niesłychaną elegancją. Taka kompozycja jest także bardzo intrygująca i genialnie wprost scala ze sobą historię z odrobiną luksusu.

Stara cegła na ścianę z marmurem świetnie odnajduje się w otoczeniu metalowych oraz szklanych akcesoriów i wszelkiego rodzaju dodatków.  Wykorzystując te materiały oraz odrobinę kreatywności i wyobraźni przestrzennej, można z łatwością stworzyć naprawdę nietuzinkowe aranżacje w wielu różnych stylach wnętrzarskich.

 

Stare cegły i beton

Czy stara cegła połączona z betonem to dobry pomysł na wystrój wnętrza? Choć takie zestawienie może się wydawać przesadnie ciężkie, pozory bardzo mylą. Zdecydowanie nie wolno przekreślać tej fenomenalnej inspiracji wnętrzarskiej. Żadna inna aranżacja nie zrobi na domownikach czy gościach takiego wrażenia jak połączenie starych cegieł z betonem architektonicznym.

Choć zestawienie cegły i betonu polecane jest przede wszystkim do dużych pomieszczeń, nie oznacza to wcale, że właściciele mieszkań o niewielkim metrażu muszą zapomnieć o tym jakże udanym duecie. Zarówno stare cegły, jak i beton architektoniczny można ze sobą łączyć również w małych pomieszczeniach. Warunek jest jeden – należy zachować umiar. Aby aranżacji była udana, warto przygotować kilka odmiennych opcji projektowych. W każdej wersji należy mieć na uwadze, że materiały dekoracyjne nie mogą przytłoczyć wnętrza.

Stara cegła rozbiórkowa w atrakcyjnej cenie

Szukasz starej cegły? To świetnie! W naszym sklepie Ceglana Fantazja otrzymasz tradycyjny i oryginalny materiał dekoracyjny, jakim jest stara cegła w swojej wyjątkowej, niezmienionej odsłonie. Wykorzystywane przez nas cegły są najpierw starannie oczyszczane z resztek tynku i zaprawy, a następnie przygotowywane do ponownego użycia w postaci wysokiej jakości starej cegły na ścianę lub na podłogę.

Zobacz też inne poradniki o starej cegle

Ile cegieł na m2 ściany. Poradnik

Jak powiesić telewizor na ścianie z cegły?