Stary mur z cegły
Stara cegła w aranżacji pomieszczeń to trend, który od wielu lat nie stracił ani trochę zainteresowania dekoratorów i architektów wnętrz. Nasi klienci doceniają płytki z cegły rozbiórkowej nie tylko za ich niebanalny wygląd, ale również wyjątkowe właściwości. Stara cegła zabezpiecza ściany przed zabrudzeniami, zapewnia izolację akustyczna i cieplną, a także dodaje industrialnego sznytu. Wśród naszych klientów szczególnym powodzeniem cieszy się efekt starego muru, który można uzyskać montując płytki z cegły rozbiórkowej na ścianie. Sprawdź jak i dlaczego warto to zrobić!
Cegła rozbiórkowa na ścianie – Twoje podręczne vademecum
Cegła na ścianie stanowi dekorację pomieszczenia i sposób na wystrój utrzymany w surowym klimacie industrialnym albo przytulnym stylu rustykalnym. Płytki z cegły rozbiórkowej dostępne w sklepie internetowym Ceglana Fantazja dają mnóstwo możliwości dekoracyjnych.
Nasze płytki z cegły pochodzą z rozbiórek starych budynków. Wycinamy lico i środek cegieł na odpowiednią grubość, a następnie starannie je czyścimy i pakujemy. Nic zatem dziwnego, że stara cegła z naszego sklepu to materiał ceniony nie tylko ze względu na niepowtarzalny wygląd, ale również autentyczność i ciekawą historię. Nasze produkty różnią się od płytek syntetycznych m.in. trwałością, kolorem i efektem końcowym montażu.
Płytki z cegły, które dają murowany efekt
Ułożone w odpowiedni sposób płytki z cegły rozbiórkowej zapewniają spektakularny efekt w pomieszczeniu. Łącząc surową cegłę z detalami wykonanymi z drewna, metalu czy kamienia można uzyskać niezwykle modne w ostatnich latach wrażenie minimalistycznej surowości rodem z amerykańskich loftów.
Płytki z cegły rozbiórkowej można z powodzeniem stosować w mieszkaniu, w domu, w biurze, a także w pomieszczeniach komercyjnych. Ceglany akcent na ścianie wspaniale odświeża aranżację i dodaje jej ponadczasowego charakteru.
Istnieją dwa sposoby na uzyskanie efektu ceglanego muru w pomieszczeniu. Pierwszy z nich to odsłonięcie fragmentu prawdziwej ściany spod warstwy starego tynku. Najczęściej można to zrobić w trakcie przebudowy mieszkania w wiekowej kamienicy lub w trakcie adaptacji loftu. Niestety są to przypadki sporadyczne.
W nowych budynkach, efekt muru z cegły na ścianie można stworzyć za pomocą dobrej jakości płytki z cegły rozbiórkowej. Płytki ceglane dostępne w sklepie internetowym Ceglana Fantazja zapewnią nie tylko autentyczny wygląd ściany, ale także wprowadzą do pomieszczenia zabytkowy sznyt i szczyptę XX-wiecznej historii.
Czy warto się zdecydować na ceglany mur w mieszkaniu?
Na temat ogromnej popularności cegły rozbiórkowej można powiedzieć wiele. Sięgają po nią chętnie zarówno właściciele niewielkich mieszkań w blokach, jak i właściciele dużych apartamentów i budynków jednorodzinnych.
Płytki z cegły poza oklejaniem ścian, sprawdzają się także do wykończenia kominków, elewacji, a także wysepek kuchennych. Bogactwo zastosowań, a także wyjątkowo zróżnicowana paleta kolorów cegły dostępnej w sklepie internetowym Ceglana Fantazja tworzą wspólnie ponadczasowe rozwiązania, po które od wielu lat sięgają nasi klienci. Dzięki swoim właściwościom, stara cegła od lat wpisuje się w różne trendy aranżacyjne i jest ponadczasowa. Tym samym można być pewnym, że wystrój z zastosowaniem efektu muru ceglanego przez wiele lat nie wyjdzie z mody.
Gdzie najlepiej sprawdzi się efekt ceglanego muru?
Płytki z cegły rozbiórkowej, choć wyjątkowo uniwersalne, najlepiej wpisują się w minimalistyczny i nieco surowy styl industrialny. Połączenie drewna z metalem, uzupełnione wykończeniem z płytki z cegły rozbiórkowej to nieprzemijający hit w trendach wnętrzarskich. Za pomocą ceglanego muru można z powodzeniem odświeżyć salon, sypialnię, a nawet kuchnię i łazienkę.
Nasza stara cegła genialnie wpisuje się także w przytulny klimat stylu rustykalnego i prowansalskiego. W zależności od zastosowanych dekoracji i akcesoriów, można uzyskać naprawdę rewelacyjny wygląd. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, aby zapoznać się z przykładowymi realizacjami.
Przeczytaj inne poradniki
Stara cegła w salonie – poradnik
Cegła na ścianie w kuchni – poradnik
Ile cegieł na m2 ściany – poradnik