korytarz blog

Cegła na ścianę w korytarzu

13 grudnia 2020 Przez Marcin Orzołek

Korytarz to prawdziwa wizytówka każdego mieszkania. Niezależnie od wielkości, zawsze wita gości jako pierwszy. Właśnie dlatego jego wystrój warto rozpatrywać nie tylko w kontekście funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym. Czy cegła na ścianę w przedpokoju to dobry pomysł? Czy płytki z cegły brudzą ubrania? Czy płytki ceglane “się sypią”? Sprawdź odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują naszych klientów!

Korytarz, który robi furorę

W przedpokoju dużo się dzieje. Można go traktować jako strefę wejściową dla gości, ale stanowi również przechowalnię odzieży wierzchniej i, obuwia, a nierzadko wielu innych rzeczy.

Korytarz najczęściej pozbawiony jest okien i stanowi główny ciąg komunikacyjny w mieszkaniu. Nic zatem dziwnego, że stworzenie stylowej aranżacji, która będzie atrakcyjna wizualnie i jednocześnie funkcjonalna to karkołomne zadanie. Na szczęście jest na to sposób.

  • Kiedy warto sięgnąć po płytki ceglane?

Cegła na ścianę w ostatnim czasie stała się bardzo modna. Po tego typu dekoracje chętnie sięgają wielbiciele stylu skandynawskiego, rustykalnego lub industrialnego. Jest to wyśmienity pomysł na ożywienie ściany, oraz urozmaicenie aranżacji i przełamanie dominującego w korytarzu jednolitego koloru.

 

Płytki z cegły rozbiórkowej można montować miejscowo lub pokrywać nimi całą ścianę w przedpokoju. Ze względu na bardzo uniwersalne wzornictwo, świetnie komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi.

  • Do wyboru do koloru

Płytki ceglane sprawdzają się wszędzie, w tym także w korytarzu. W zależności od indywidualnych upodobań, cegła z rozbiórki może przybierać różny charakter poczynając od bielonych płytek, przez takie, które przypominają naturalny kamień, aż po najpopularniejsze modele w rudym odcieniu surowej cegły.

Cegła na ścianę w korytarzu

Pokrycie ścian w korytarzu płytką ceglaną to optymalne rozwiązanie dla osób, które na równi cenią zarówno piękny wystrój, jaki i praktyczne rozwiązania aranżacyjne.

Płytki ceglane z rozbiórki do złudzenia przypominają cegłę i stanowią tym samym świetny sposób na skuteczne zabezpieczenie ścian przed uszkodzeniami, a także nadają im bardzo eleganckiego wyglądu.

Dobrej jakości stara cegła z wypalanej gliny świetnie pokryje nierówno wykończone powierzchnie w korytarzu, a jednocześnie będzie się wspaniale prezentować.

Jakie płytki ceglane wybrać do korytarza?

Planując wykończenie przedpokoju warto wybrać płytki z rozbiórki, które są materiałem o wyjątkowej trwałości. Jako jedyni w Polsce myjemy cegły obustronnie pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób pozbawiamy cegłę pozostałości produkcyjnych i brudu porozbiórkowego. Nasi klienci otrzymują produkt wysokiej jakości, gotowy do montażu na ścianę.

Poprzez zastosowanie odpowiedniego impregnatu zabezpieczającego, płytki z cegły są zabezpieczone niewidzialną warstwą ochronną, która uniemożliwia ewentualne “sypanie się” starej zaprawy z powierzchni płytki lub z fug pomiędzy płytkami.

Gratka dla wszystkich miłośników nieszablonowych rozwiązań

Cegły z rozbiórki starych domów są często bardzo wiekowe. Produkowane przed laty na potrzebę budowy fabryk, kamienic czy młynów, są bardzo wytrzymałe i zdaniem wielu ekspertów stanowią znacznie lepszy materiał wykończeniowy niż współczesne przemysłowo produkowane płytki klinkierowe.

Cegła rozbiórkowa to fantastyczny materiał dla osób, które nie przepadają za standaryzowanymi, fabrycznie nowymi cegłami. W naszej ofercie każda płytka jest inna. Poszczególne elementy często różnią się między sobą wymiarami, są naznaczone zębem czasu i jedyne w swoim rodzaju.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Nasi eksperci chętnie pomogą w wyborze najlepszych rozwiązań do przedpokoju. Jeśli szukasz niebanalnych rozwiązań do swojego domu lub mieszkania, zadzwoń lub napisz do nas. Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz błyskawiczną realizację zamówień.

Przeczytaj inne poradniki

Jak położyć cegłę na ścianę? Poradnik

Ile cegieł na m2 ściany. Poradnik

Jak powiesić telewizor na ścianie z cegły?

Stary mur z cegły

Czym fugować starą cegłę? Wszystko co powinieneś wiedzieć!