Lico Modern Loft Częstochowa

Historia firmy Ceglana Fantazja

15 czerwca 2020 Przez daniel

Manufaktura Ceglana Fantazja jest aktualnie jedną z najbardziej znanych i cenionych firm w branży związanej z odzyskiem cegły rozbiórkowej. Pasja do starych, naturalnych przedmiotów wśród dwóch studentów Damiana i Daniela sprawiła, że rozwinęli oni pomysł polegający na odzysku cegieł rozbiórkowych, które zwykle były odpadem z rozbiórki wiekowych obiektów. Obecnie stara, pieczołowicie formowana cegła odzyskuje swój niepowtarzalny klimat i otrzymuje nowe życie.

Proces odzyskiwania cegły na ścianę związany jest z powszechnie znanym upcyklingiem, czyli nadawaniem wartości materiałom, które stałyby się odpadem. Pomysł, na jaki wpadli “Chłopaki z Witkowic” budził wiele wątpliwości i mało kto na początku wierzył w ich sukces.
Początkowo firma funkcjonowała jako STARTUP, w którym całymi dniami w pocie czoła pracowali założyciele marki, zdobywając bezcenne doświadczenie, które nierzadko okupione było błędnymi decyzjami. Okazało się, że proces renowacji cegły rozbiórkowej nie jest taki prosty, jak może się wydawać. Mimo wielu początkowych porażek dwóch ambitnych rzemieślników nie poddało się, przechodząc krok po kroku każdy etap renowacji cegły. Zdobyte od podstaw doświadczenie i wrodzona pasja, dały niesamowity efekt, którym aktualnie chętnie dzieli się Manufaktura Ceglana Fantazja. To wszystko sprawiło, że płytki ceglane z cegły rozbiórkowej stały się hitem wśród wnętrz w stylu Retro, Loft, Industrial i Skandinavian.

Powyżej znajduje się zdjęcie pierwszej inwestycji realizowanej przez Damiana i Daniela.
Powyższe zdjęcie zainspirowało bardzo dużą ilość projektantów wnętrz, którzy zaczęli coraz śmielej w swoich projektach stawiać na produkty naturalne takie jak płytki z cegły rozbiórkowej. Coraz bardziej znany i ceniony produkt spowodował duże zapotrzebowanie wśród klientów i w tym momencie pojawił się pewien problem. Chłopaki nie byli w stanie wyprodukować tak dużych ilości, na jakie mieli zapotrzebowanie i musieli odmawiać bardzo wielu klientom. Na dłuższą metę było to absolutnie nie do pomyślenia. Obecnie Manufaktura Ceglana Fantazja posiada najbardziej nowoczesny park maszynowy, który jest w stanie wyciąć płytki ceglane najwyższej jakości  i zdecydowanie szybciej niż na samym początku działalności. Każda wycięta płytka ceglana poddawana jest specjalistycznemu ciśnieniu wodnemu (od 160 do 280 bar) z dwóch stron (licowej oraz wewnętrznej), dzięki czemu nadaje się do bezpośredniego montażu na ścianie. Jest to proces stosunkowo żmudny, natomiast każdy z klientów marki Ceglana Fantazja ceni sobie to, że wybierając sklep producenta, otrzymuje produkt gotowy, którego już nie trzeba dodatkowo czyścić.

Z uwagi na to, że proces montażu płytek ceglanych wraz z fugowaniem oraz postarzaniem fugi nie należą do najłatwiejszych, Manufaktura Ceglana Fantazja, ceniąc wygodę swoich klientów, wprowadziła do swojej oferty usługę autoryzowanego montażu.

Aktualnie lokalny zakład z Witkowic jest liderem w swojej branży, realizując kompleksowo najbardziej odpowiedzialne wielkopowierzchniowe projekty, których nie są w stanie podjąć się firmy konkurencyjne.

Ceglana Fantazja powstała z myślą o ludziach, którzy podobnie jak my uwielbiają wnętrza o niebanalnym charakterze i szukają inspiracji, które wpłyną na autorski pomysł, zaprojektowania swojego wymarzonego mieszkania. Dlatego też serdecznie na niego zapraszamy.

Przeczytaj inne poradniki

Jak przygotować elewację pod montaż płytek z cegły?

Cegła na ścianie w kuchni – poradnik

Stary mur z cegły

Czym fugować starą cegłę? Wszystko co powinieneś wiedzieć!

Czy można położyć płytki ze starej cegły w kuchni bądź łazience?

Stara cegła w salonie