fbpx

O firmie

ceglana fantazja

Ceglana
Fantazja

Ceglana Fantazja to przedsiębiorstwo artystyczno-rzemieślnicze specjalizujące się w produkcji oraz montażu materiałów, jakim są płytki ceglane, otrzymywane z cegieł rozbiórkowych pochodzących z budynków z XIX wieku oraz początków XX wieku. Stare cegły, które odzyskujemy z rozbiórek, są znacznie lepszej jakości niż cegły, które produkuje się współcześnie. Dawna technologia wypału oraz dobór odpowiedniej gliny sprawił, że cegła mająca ponad 100 lat pozostaje w idealnym stanie i zaskakuje trwałością.

Droga od cegły rozbiórkowej do cegły na ścianę

  1. Rozbiórka budynków mieszkalnych, hal przemysłowych, młynów, kamienic. (Nigdy nie odzyskujemy cegieł z rozbiórek budynków gospodarczych: spichlerzy, stodół ani obór, ponieważ istnieje ryzyko, iż będą one przesiąknięte nieprzyjemnym zapachem).
  2. Ręczne czyszczenie cegły rozbiórkowej z pozostałości zaprawy wapiennej, piaskowej, cementowej.
  3. Produkcja płytki z cegły przy użyciu najnowocześniejszych maszyn, dzięki czemu płytki ceglane idealnie odwzorują efekt starej ściany z cegły w Twoim domu.
  4. Płytki ceglane czyszczone są pod ciśnieniem 160 bar z pozostałości poprodukcyjnych (pyłów, osadu z gliny), przy zachowaniu swojej naturalnej, pierwotnej faktury.
  5. Suszenie płytek z cegły w specjalnie przeznaczonych do tego suszarniach.
  6. Płytki ceglane zostają pakowane w pudełka kartonowe i przygotowane do wysyłki lub bezpośredniego montażu.
  7. Transport płytki ceglane do konsumentów w całym kraju oraz Unii Europejskiej.
ceglana fantazja

Nasza oferta

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć płytki ceglane cięte z lica cegły rozbiórkowej, płytki ze środkowej części cegły, narożniki oraz całą gamę materiałów budowlanych niezbędnych do montażu płytki ceglanej na elewacji wewnętrznej bądź zewnętrznej.

W związku, że wytwarzane przez nas materiały są pochodzenia naturalnego, mogą różnić się między sobą nieco wymiarem, grubością, oraz odcieniem, jest to jednak jak najbardziej pożądany i oczekiwany efekt wśród klientów decydujących się na położenie cegły na ścianę. Wszystko to sprawi, że ceglana ściana będzie wyjątkową ozdobą Twojego domu, biura, salonu, loftu

Płytki ceglane to jeden z najbardziej designerskich pomysłów na ścianę, łączący styl nowoczesny z nutą industrialną. Płytki z cegły mogą zastąpić klasyczne płytki, mozaiki oraz panele ścienne czy podłogowe. Charakterystyczna faktura płytki ceglanej, kolor oraz nieregularność przyciągają uwagę i nadają wyjątkowy klimat Twojemu wnętrzu. Cegły na ścianie są także wysoce praktyczne, gdyż płytki ceglane nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wykazują także dużą odporność na wilgoć czy wnikanie kurzu i brudu.

Wyrazisty akcent płytki z cegły podkreśli charakter każdego wnętrza, niezależnie od stylu pomieszczenia. Dekoracyjne cegły na ścianę mogą być dominującym elementem wystroju lub być tylko subtelnym dodatkiem, w obu przypadkach sprawią, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Taka kompozycja architektoniczna pozwala stworzyć pomysł na ścianę, który może stać się ciekawą aranżacją wnętrza. Do tego ściana z cegły jest niezwykle praktyczna i bardzo trwała.

W związku z tym, że świadczymy nasze usługi na terenie całego kraju oraz Unii Europejskiej, mamy podpisane najkorzystniejsze umowy z firmami kurierskimi, wszystko po to, aby zmaksymalizować satysfakcję i zadowolenie naszych klientów.

Koszty dostawy płytek z cegły rozbiórkowej na terenie kraju wahają się od 149 zł do 199zł.

W przypadku wysyłek zagranicznych kontaktujemy się bezpośrednio z kilkoma firmami spedycyjnymi i wybieramy najlepsze rozwiązanie logistyczne, naszym celem jest zminimalizowanie ponoszonych przez klienta kosztów wysyłki przy jednocześnie, możliwe najszybszej dostawie.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy serdecznie do kontaktu poprzez rozmowę telefoniczną lub mail.