Płytki ceglane na płycie z GK

Aranżacje ceglanej ściany we wnętrzach – sprawdź inspiracje

25 maja 2023 Przez Marcin Orzołek

Cegła sprawdza się w tradycyjnych aranżacjach, ale świetnie też sobie radzi w nowoczesnym wystroju. Nic zatem dziwnego, że tak często wprowadzamy ją do swoich domów i mieszkań. Specjalnie dla wielbicieli oryginalnych wnętrz wybraliśmy najciekawsze projekty z ceglaną ścianą.

Do jakiego stylu pasuje cegła na ścianie?

Cegła rozbiórkowa to materiał na wskroś uniwersalny, ponieważ odnajdzie się praktycznie w każdym wnętrzu, w różnych stylach. Ze statystyk wynika, że jako konsumenci najchętniej sięgamy po cegłę w jej naturalnym, rdzawo-czerwonym odcieniu. Taka wersja idealnie sprawdzi się w stylu industrialnym oraz loftowym. Uzupełniając takie pomieszczenie o metalowe akcesoria, surowe akcenty oraz fabryczne oświetlenie można stworzyć prawdziwy wielkomiejski loft rodem z filmów Woody’ego Allena.

Niemniej jednak, ceglana ściana prezentuje się znakomicie w aranżacjach utrzymanych w przytulnym stylu skandynawskim, w sielskich pomieszczeniach rustykalnych, albo w oldschoolowych stylizacjach typu vintage. To w jaki sposób urządzisz swoją prywatną przestrzeń z cegłą w tle, zależy więc tylko od Twoich indywidualnych preferencji.

Przeczytaj koniecznie: Jak położyć cegłę na ścianie?

Cegła – pomysły na aranżację

Cegły to doskonałe tło dla regałów z książkami. Ażurowe szafki, między którymi widać fragmenty ceglanej ściany, także prezentują się intrygująco. Na ścianie z cegły genialnie wyglądają obrazy o kontrastowych kolorach, a także czarno-białe zdjęcia lub grafiki prezentujące modernistyczną architekturę.

Cegłą w pokoju, holu lub sypialni to ciekawe tło dla kolorowych indiańskich wzorów, afrykańskich plecionek i kilimów. Na tle klasycznej czerwonej cegły dobrze wyglądają minimalistyczne wzory, geometryczne lub zwierzęce, które dodatkowo podkreślają jej wyrazisty charakter płytek na ścianie.

Cegła w sypialni zachwyci każdego, kto kocha drewno i wszystkie materiały naturalnego pochodzenia. Wykonana z gliny cegła, pochodzi przecież prosto z natury i genialnie prezentuje się w towarzystwie drewnianych mebli albo stolarki okiennej. Ściana ze starych cegieł w rustykalnym mieszkaniu świetnie będzie się zgrywać z drewnem “zaimpregnowanym” przez upływ czasu.

Przeczytaj: Wnętrze w stylu eko. Już w zgodzie z naturą.

Jeśli naturalny kolor czerwonej cegły jest zbyt mocny, ścianę można pomalować na biało! Faktura pozostanie ta sama, ale pomieszczenie stanie się bardziej neutralnie i łatwiejsze w aranżacji. Jeśli kochasz minimalistyczne rozwiązania stylu skandynawskiego, na pewno przypadnie Ci do gustu biała ściana z cegły.

Ściana z białej cegły na pewno dobrze się sprawdzi we wnętrzu monochromatycznym, z przewagą bieli szarości. Lubisz styl boho lub nowoczesny? Biała cegła na ścianie na pewno podkreśli unikalny charakter takiego wnętrza.

Moda na cegłę na ścianie

Cegła to jeden z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych materiałów budowlano-wykończeniowych na świecie. Dzięki swej modularności gwarantuje wiele możliwości aranżacyjnych. Różnorodność wątków ułożenia, faktur i kolorów, a także trójwymiarowość sprawiają, że za każdym razem decydując się na płytki ceglane na ścianie, możemy uzyskać inny efekt.

Jeśli szukasz pomysłów oraz więcej inspiracji do stworzenia wyjątkowego wnętrza z cegłą w roli głównej, zapraszamy na nasz blog. Zachęcamy także do kontaktu z naszymi pracownikami. Wspólnie spełnimy Twoje marzenie o wyjątkowym mieszkaniu.

Przeczytaj inne poradniki