Ceglana ściany wykonana z cegły ciętej w salonie

Czy płytki ceglane nadają się do mieszkania w bloku?

3 września 2022 Przez Marcin Orzołek

Choć cegła na ścianie lub podłodze kojarzy się zazwyczaj z przedwojennymi kamienicami i starymi fabrykami, doskonale odnajduje się we współczesnych aranżacjach. Płytki ceglane to świetny wybór zarówno do przestronnych apartamentów, jak i małych kawalerek. Sprawdź, jak wprowadzić płytki ceglane do mieszkania w bloku, aby otrzymać oryginalną i praktyczną przestrzeń.

Spójna i atrakcyjna przestrzeń z cegłą w tle

We współczesnych mieszkaniach płytki z cegły można umieścić niemal w każdym pomieszczeniu. Idealnie prezentują się w salonie, ale również dobrze można je wkomponować w przestrzeń kuchni, jadalni, przedpokoju, a nawet łazienki.

Cegły wspaniale prezentują się w towarzystwie naturalnych materiałów (tj. beton, drewno, kamień, jasnych mebli oraz loftowych dodatków, które dodają pomieszczeniu specyficznego charakteru.

Choć trendy wnętrzarskie zmieniają się z sezonu na sezon i nieustannie powstają nowe koncepcje, cegła z rozbiórki niezmiennie zachwyca urokiem i doskonałymi właściwościami użytkowymi. Tym samym stanowi uniwersalny i solidny materiał wykończeniowy, który świetnie się nadaje do wykończenia każdego mieszkania w bloku. Pasuje bowiem do różnych stylów i nigdy nie wychodzi z mody.

stolik z lampką na tle ceglanej ściany

Jak wykorzystać cegłę w mieszkaniu?

Ściana z cegły to świetny pomysł na ciekawe wykończenie wnętrza w mieszkaniu w bloku.

Umiejętnie zastosowana cegła rozbiórkowa:

  • powiększa niewielką przestrzeń,
  • skraca zbyt długi korytarz,
  • wyraźnie wyznacza granicę między dwoma strefami w otwartej przestrzeni,
  • podkreśla szczególnie ważną ścianę.

Sprawdź, jak wprowadzić cegłę do pokoju nastolatka.

 Jaki styl cegieł wybrać do mieszkania?

Dzięki swojej uniwersalności, z pomocą płytek ceglanych można stworzyć ciekawą aranżację w każdym niemal stylu.

Szczególnie dobrze prezentują się w pomieszczeniach utrzymanych w klimacie retro, rustykalnym, loftowym i nowoczesnym. Autentyczny i niepowtarzalny charakter cegły może być także subtelnym urozmaiceniem białego total looku lub aranżacji o bardziej surowym, chłodnym charakterze. Wiele zależy od jej faktury, koloru czy nawet pozostałości tynku na licu.

Sprawdź, co warto zrobić, aby białe wnętrze nie było nudne.

Płytki ceglane w mieszkaniu – podsumowanie

Aranżacja mieszkania w bloku, szczególnie o niewielkim metrażu, to zazwyczaj spore wyzwanie dla najlepszego nawet architekta wnętrz. Na szczęście, ze względu na swoją ponadczasowość, płytki ceglane zawsze doskonale się sprawdzają. Zastosowanie tego materiału wykończeniowego dostarcza bowiem mnóstwo możliwości aranżacyjnych z użyciem samych tylko dodatków i dekoracji.

Uniwersalna, stylowa i bardzo funkcjonalna – taka jest cegła rozbiórkowa. Od salonu, przez sypialnię, łazienkę i kuchnię, pozwala realizować najbardziej szalone koncepcje i tworzyć spektakularne aranżacje w różnych stylach.

Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalną przestrzeń w mieszkaniu, skontaktuj się z naszymi przedstawicielami. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie na miarę Twoich oczekiwań!

Przeczytaj inne poradniki