Cegła na ścianę w kuchni
Stara cegła na kuchennej ścianie coraz częściej zastępuje tradycyjne płytki ceramiczne. Wygląda bardzo efektownie i świetnie pasuje do każdej aranżacji. Jest przy tym oryginalna i posiada tzw. “duszę”. Stanowi przy tym przedmiot wielu wątpliwości. Czy stara cegła to na pewno dobre rozwiązanie do kuchni? Jak zabezpieczać cegłę przed zabrudzeniami? Czy to bezpieczne? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania!
Zalety starej cegły w kuchni
Cegła na ścianie w kuchni to rozwiązanie niezwykle efektowne. Wspaniale prezentuje się w połączeniu ze stonowanym beżem, bielą, brązem, a także z bardziej intensywnymi kolorami. Płytki z cegły bardzo ładnie komponują się również z materiałami wykończeniowymi stosowanymi w kuchni, tj. fornir, drewno, metal, szkło czy płyta MDF. Cegła wygląda dobrze w każdej aranżacji bez względu na to, czy jest ona minimalistyczna czy nieco bardziej rustykalna.
Kuchnię, w której znajdują się lica z cegły w prosty sposób można poddać spektakularnej metamorfozie. Wystarczy pomalować je zwykłą farbą na niebanalny kolor, aby zupełnie odmienić charakter całego wnętrza.
Cegła na ścianę w kuchni to także bardzo praktyczny wybór. Jest to wyjątkowo trwały i solidny materiał wykończeniowy, a przy tym całkowicie naturalny. Cegła produkowana z sezonowanej kilka lat gliny jest materiałem znacznie lepszym jakościowo od wypalanych taśmowo identycznych płytek klinkierowych.
Mówiąc o zaletach cegły na ścianie w kuchni, warto też wspomnieć o jej właściwościach wyciszających. Kładąc ją na kuchennej ścianie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odgłosy z kuchni będą wyciszone.
Czy cegła na ścianie w kuchni to tłusty problem?
Dobrej jakości płytki ceglane z rozbiórki sprawdzą się w każdej kuchni. Jest tylko jeden warunek. Należy o nie dbać. Cegła położona w kuchni wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji.
- czyszczenie cegły
Pielęgnacja płytek ceglanych powinna się opierać przede wszystkim na niezwłocznym usunięciu wszystkich zabrudzeń. Warto zmywać je niezwłocznie za pomocą wilgotnej ściereczki namoczonej w gorącej lub letniej wodzie. Na szmatkę można też nałożyć specjalny preparat do czyszczenia, który usunie nawet najbardziej oporne plamy, tj. tłuszcze czy wykwity solne.
Tam, gdzie przygotowuje się posiłki dla całej rodziny nie brakuje różnego rodzaju tłuszczów i brudzących produktów, które mogą ochlapać porowatą strukturę cegły. Aby temu zapobiec warto stosować nasz specjalistyczny impregnat do cegły z rozbiórki, który tworzy na powierzchni płytki niewidoczną warstwę ochronną. Tym samym zabezpiecza materiał przed wchłanianiem tłustych substancji i nieprzyjemnych zapachów.
Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę montażu szklanej szyby na ścianie z płytkami i choć można się natknąć na opinie, że cegła z rozbiórki to materiał trudny w pielęgnacji, warto pamiętać o jednym. Regularne czyszczenie oraz impregnacja specjalistycznym preparatem sprawią, że lica ceglane będą się świetnie prezentować przez wiele długich lat.
Niebanalny sposób na praktyczną kuchnię. Zainwestuj w starą cegłę !
Stara cegła na ścianie w kuchni przybierają bez wątpienia bardzo różne formy. Można nimi wyłożyć całą ścianę albo tylko wybrane powierzchnie. Nie ulega wątpliwości, że zapewniają ciekawy i zarazem praktyczny efekt. Nic zatem dziwnego, że mnóstwo naszych klientów decyduje się na wykończenie kuchni płytkami ceglanymi pochodzącymi z rozbiórki.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą . Nasi eksperci chętnie pomogą w wyborze najlepszych rozwiązań do kuchni. Zadzwoń lub napisz do nas jeśli szukasz najlepszych rozwiązań do swojej kuchni. Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz błyskawiczną realizację zamówień.
Przeczytaj inne poradniki
Jak położyć cegłę na ścianę? Poradnik
Ile cegieł na m2 ściany. Poradnik