Cegła to ponadczasowa dekoracja na lata, ale wraz z upływem czasu zmieniają się przecież nasze gusta i przychodzą nowe trendy w aranżacji wnętrz. Malowanie to aktualnie najlepszy sposób na odświeżenie cegły. Przed rozpoczęciem prac ważne jest prawidłowe przygotowanie ściany do zabiegów renowacyjnych oraz wybór odpowiedniej farby. Sprawdź, jak pomalować płytki ceglane, aby uzyskany efekt był taki, jak tego oczekujesz!
Mocno charakterystyczny pomarańczowo-czerwony odcień cegły to tylko jeden z wielu kolorów płytek.
Biała cegła na ścianie wprowadza do wnętrza światło i optycznie powiększa pomieszczenie, natomiast dzięki czarnym płytkom można uzyskać wyjątkowo niebanalną aranżację w stylu vintage lub glamour. Jeśli aranżacja jest dobrze przemyślana, malowanie cegły może przynieść naprawdę spektakularny efekt.
Cegła to materiał, który przez wiele lat kojarzył się tylko z placem budowy albo pracochłonnym remontem. Gdy wrócił do łask od razu stał się prawdziwym hitem aranżacyjnym. Już od kilku sezonów kojarzy się z modnymi wnętrzami z katalogów.
Cegłę można wykorzystać na wiele sposobów. Warto przy tym pamiętać, że najpopularniejszy czerwony odcień nie w każdym pomieszczeniu lub aranżacji prezentuje się dobrze. Niekiedy taki mocno wyrazisty i poniekąd ciemny kolor optycznie przytłacza pomieszczenie, dlatego warto stosować rdzawą cegłę dość ostrożnie. Warto też brać pod uwagę charakter wnętrza. Czerwona cegła sprawdzi się bowiem doskonale w salonie nawiązującym do wystroju starej fabryki, ale w nowoczesnej sypialni już niekoniecznie.
Sprawdź, jak wprowadzić cegłę do pokoju nastolatka.
Chcesz zmienić aranżację wnętrza na bardziej elegancką? Możesz pomalować czerwone płytki ceglane na biało. Uzyskasz w ten sposobów uniwersalną dekorację, która doskonale łączy się z odcieniami kremu, brązu i beżu. Pomalowana białą farbą stara cegła wprowadzi do wnętrza nieco lekkości i optycznie powiększymy pokój.
W większych pomieszczeniach, możesz nieco zaszaleć i pomalować cegłę farbą w odcieniu lekkiej zieleni albo delikatnego turkusu. Dobierając barwy warto za każdym razem wziąć pod uwagę kolor mebli oraz akcesoriów znajdujących się w pomieszczeniu.
Z uwagi na charakterystykę cegły niezwykle istotne jest przygotowanie ściany do malowania.
Cegła na ścianę swoją porowatością i chłonnością często przypomina ściany gipsowe. Warto w takiej sytuacji zagruntować podłoże. Jeśli ściana była już wcześniej malowana i jest w dobrym stanie, nie trzeba nakładać warstwy podkładowej. Warto natomiast wykonać malowanie próbne na niewielkiej powierzchni w słabo widocznym miejscu, aby upewnić się, że końcowy efekt będzie takie, jak tego oczekujemy.
Dobrej jakości cegła rozbiórkowa to materiał, który jak najbardziej nadaje się do malowania. Można w ten sposób, co kilka sezonów, zmieniać wystrój i charakter danego pomieszczenia, przez cały czas zachowując jego wyjątkowy charakter.
Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu. Wspólnie stworzymy wnętrze Twoich marzeń.