Płytki ceglane w salonie

Elementy nowoczesnego wnętrza – o czym należy pamiętać?

5 czerwca 2023 Przez Marcin Orzołek

Nowoczesny styl projektowania wnętrz pojawił się na przełomie XIX i XX wieku. Aranżacja mieszkania z zachowaniem wszystkich elementów tego stylu wymaga sporo kreatywności, i dobrego rozplanowania przestrzeni. Uzyskanie spójnego, a zarazem wyrazistego efektu wcale nie jest takie proste. Jeśli chcesz urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym, postaw na minimalizm połączony z funkcjonalnością. Podpowiadamy jak to zrobić.

Cechy nowoczesnego stylu w aranżacji wnętrz

Nowoczesny wystrój wnętrza to idealna propozycja dla wszystkich osób, które wolą unikać przytłaczających dekoracji i designu po brzegi wypełnionego dekoracjami. W zamian za to otrzymują bowiem przestronne i funkcjonalne pomieszczenia, nie pozbawione jednak przytulnego klimatu.

 

Minimalizm i funkcjonalna prostota w stylu nowoczesnym widać doskonale zarówno w kolorystyce, jak i w poszczególnych elementach wyposażenia. Czy to oznacza, że nowoczesne wnętrza są nieprzyjemne i chłodne? Absolutnie nie! Dzięki zaplanowanej prostocie można  uzyskać wyrazistość, której brakuje w innych stylach.

 

Styl nowoczesny to jednocześnie świetna baza do łączenia rozmaitych materiałów wykończeniowych, takich jak cegła rozbiórkowa, czy beton dekoracyjny, które każdej aranżacji nadadzą oryginalnego charakteru.

Jak z głową urządzić nowoczesne wnętrze?

Aranżacja nowoczesnego wnętrza nie jest trudna, a kluczem do pięknego wystroju jest minimalizm. Postaw zatem nie na ilość przedmiotów, ale na ich jakość. Zadbaj o to, aby każdy element wystroju był spójny z resztą wyposażenia. O czym jeszcze warto pamiętać w nowoczesnych wnętrzach?

 

  • stosuj proste geometryczne formy (w meblach i akcesoriach),
  • zadbaj o klasyczne proporcje w układzie mebli,
  • wprowadź do wnętrza modernistyczne formy (np. w postaci dodatków i akcesoriów),
  • ogranicz dodatki i akceoria,
  • zastosuj płytki z cegły rozbiórkowej, beton architektoniczny lub inne materiały podkreślające minimalizm.

 

Nowoczesne mieszkanie nie lubi przepychu, ani nadmiaru dekoracji. Jeżeli marzysz o takim wnętrzu, postaw przede wszystkim na przejrzystość i prostotę.

 

Przeczytaj także: Nowoczesny salon z cegłą na ścianie. Czy to dobry pomysł?

 

Preferowana kolorystyka w stylu nowoczesnym

Nowoczesny styl w aranżacji wnętrz został zdominowany przez cztery kolory – biel, czerń, szarości i beże. Niekiedy są one uzupełnione czerwienią cegły rozbiórkowej, ale prawie nigdy w nadmiarze. Jednolita kolorystyka zdecydowanie gra tutaj główne skrzypce .

 

Nowoczesny dom łączy w sobie stonowane barwy ścian z drewnianymi, które można przełamać poprzez zastosowanie odważnych dodatków lub starej cegły w oryginalnym różowym kolorze. Aby dopełnić aranżację, można wykorzystać kolorowe wazony, ramki na zdjęcia lub obrazy. Kluczem do sukcesu pozostaje jednak umiar.

 

Przeczytaj: Czy płytki ceglane nadają się do mieszkania w bloku?

Cegła na ścianie w nowoczesnym wydaniu

Cegła w nowoczesnym domu to świetny pomysł, który cieszy się popularnością wśród największych wielbicieli nieszablonowych kompozycji. Ten kreatywny trend aranżacyjny sprawdza się świetnie niemal w każdym pomieszczeniu, bez względu na metraż. Nowoczesne aranżacje wykorzystujące płytki z cegły rozbiórkowej pokazują, że poprzez właściwy dobór koloru cegły, można stworzyć naprawdę piękne i oryginalne pomieszczenie.

 

Jeśli szukasz inspiracji, zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Wspólnie znajdziemy płytki ceglane, dzięki którym powstanie nowoczesna i oryginalna przestrzeń dla Ciebie i Twojej rodziny.

Przeczytaj inne poradniki