Jak urządzić mieszkanie na wynajem, aby stało się funkcjonalne i przyciągało potencjalnych najemców? Przygotowaliśmy zbiór cennych wskazówek dotyczących kwestii aranżacji. Przyjrzyj się z bliska sprawdzonym wnętrzarskim trikom oraz ergonomicznym rozwiązaniom. Z pewnością ułatwią Ci one stworzenie wygodnej i atrakcyjnej przestrzeni dla nowych lokatorów.
Osoby chcące wynająć mieszkanie, w pierwszej kolejności patrzą na jego wygląd. Przeglądając oferty w Internecie, sugerują się tym, jak dane mieszkanie jest urządzone. Jakie ma kolory, meble oraz jaki jest układ pomieszczenia. Zagłębiając się dalej, zwracają uwagę już na pełne wyposażenie, na opłaty i całą resztę. Żeby przyciągnąć potencjalnych najemców ważna jest więc stylowa i atrakcyjna aranżacja. W następnej kolejności wyposażenie i funkcjonalność. Całość powinna być dostępna w stosunkowo atrakcyjnej cenie. Planując przestrzeń warto wziąć pod uwagę uniwersalne rozwiązania. Z pewnością zwiększy to grono osób, które będą zainteresowane wynajmem.
Ceglana ściana jako dekoracyjny akcent w salonie – ponadczasowy styl i elegancja!
Kolor biały jest uniwersalny i nigdy nie wychodzi z mody. Malując ściany na jasne i neutralne barwy można łatwo dekorować mieszkanie modnymi dodatkami. Biel w dodatku optycznie powiększa wnętrza i dodaje im wizualnej lekkości. Wnętrze wydaje się być bardziej przestronne i przyjazne. Ten kolor pasuje także do większości stylów wnętrzarskich, zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych.
Oczywiście warto zadbać o to, aby mieszkanie nie prezentowało się zimno i zbyt sterylnie. Przytulną atmosferę z łatwością można wprowadzić stosując na przykład drewniane dodatki oraz płytki ceglane. Wykorzystanie tych naturalnych surowców sprawia, że mieszkanie prezentuje się elegancko i nabiera niepowtarzalnego charakteru. Drewno i cegła stanowią również ciekawy kontrast z jasnymi ścianami. Przytulności dodadzą również różne miękkie i ciepłe tkaniny. Poduszki, koce, zasłony i dywany zniwelują chłód jasnych ścian. Z bielą doskonale komponują się odcienie żółtego, butelkowa zieleń oraz czerwień i pomarańcz.
Mieszkanie na wynajem powinno być ergonomiczne. Warto zatem urządzić wnętrze w taki sposób, aby przykuwało uwagę potencjalnego najemcy swoją funkcjonalnością. Przykłady można mnożyć.
Jeżeli kuchnia jest mała i nieustawna, lepiej zrezygnować z klasycznego stołu na rzecz rozkładanego blatu mocowanego do ściany oraz podwieszanych krzeseł. Wyposażeniem, na które często zwracają uwagę najmujący jest zmywarka oraz piekarnik. Oczywiście posiadając te sprzęty automatycznie możesz pozwolić sobie na wyższą cenę wynajmu. W pokoju dziennym zazwyczaj dobrze sprawdza się narożnik, który można szybko zamienić w łóżko dla gości. Jeżeli wynajmujesz mieszkanie jednopokojowe, narożnik również świetnie sprawdzi się jako stałe miejsce spania osoby wynajmującej. W korytarzu nie powinno natomiast zabraknąć szafy wnękowej, która pomieści okrycia wierzchnie, buty oraz podręczne akcesoria, takie jak choćby parasolki czy torby na zakupy. Łazienka również powinna być maksymalnie funkcjonalna, ale bardzo istotne, aby była estetycznie wykończona.
Styl loftowy w łazience z użyciem oryginalnej cegły rozbiórkowej – surowość, charakter i nowoczesny design.
Decydując się na wynajem nieruchomości, warto zadbać o wydzielenie w mieszkaniu praktycznych stref. W salonie można urządzić niewielką przestrzeń jadalną, a w sypialni na pewno świetnie sprawdzi się biurko przeznaczone do pracy. Jeśli kuchnia i pokój dzienny stanowią jedno pomieszczenie, poprzez dodatki i dekoracje warto zaakcentować funkcje poszczególnych stref.
Jak to zrobić? W tym przypadku doskonale sprawdzą się cegły z rozbiórki starych budynków. Ten ponadczasowy materiał wykończeniowy doskonale wpisuje się w klimat każdej aranżacji. Jednocześnie spełnia wiele praktycznych funkcji. Cegła na ścianie może oddzielać od siebie różne strefy życiowe w mieszkaniu. Do tego gwarantuje izolację termiczną oraz akustyczną. Sprawia również, że cała przestrzeń nabiera zupełnie innego, niepowtarzalnego charakteru. Możesz mieć pewność, że nawet po długim czasie od wyprowadzki, Twoi byli najemcy będą wspominać mieszkanie, w którym były te cegiełki
Zanim wystawisz w Internecie pierwsze ogłoszenie, określ dokładnie, jaki standard najmu chcesz zapewnić przyszłym lokatorom.
Mieszkanie najłatwiej bowiem wyposażyć w podstawowe urządzenia i kilka niezbędnych mebli. Można również zagwarantować lokatorom pełne wyposażenie. Nie zawsze jednak wiadomo, czego potrzebują najemcy, dlatego warto określić profil swojego potencjalnego lokatora. Zanim rozpoczniesz kompletowanie wyposażenia, weź pod uwagę wielość nieruchomości i jej lokalizację. Łatwo w ten sposób określisz czy najmem będzie zainteresowany student, rodzina z małymi dziećmi czy imprezowy singiel. W zależności od profilu potencjalnego lokatora, inna też powinna być aranżacja.
Pamiętaj także o zapewnieniu przestrzeni dla najemcy. Bardzo możliwe, że będzie chciał ustawić w mieszkaniu swoje dekoracje, zdjęcia i pamiątki. Dzięki temu na pewno szybciej poczuje się w Twoim mieszkaniu jak w domu. Nadal nie zawsze spotykany w wynajmowanych mieszkaniach jest dostęp do Internetu. Jeżeli masz taką możliwość, to może to być kolejny duży plus w Twojej ofercie. No i nie musisz się martwić, że instalując Internet na własną rękę, Twoi najemcy porobią nieestetyczne dziury w mieszkaniu, które w przyszłości pozostaną na Twojej głowie.
Projektując wystrój mieszkania, postaw na uniwersalne i stylowe rozwiązania, które nigdy nie wychodzą z mody. Proste, ale za to funkcjonalne wnętrze, na pewno będzie się cieszyło powodzeniem. Jeśli Twój najemca po wprowadzeniu do mieszkania poczuje się jak we własnym domu, brawo, spisałeś się na medal.
Ciepło, styl i charakter w jednym wnętrzu? Czerwona cegła w salonie od Ceglana Fantazja