Nazywam się Damian Pinderak. Jestem właścicielem marki Ceglana Fantazja. Zajmujemy się produkcją oraz montażem cegieł dekoracyjnych. Z uwagi na to, że każdy etap począwszy od pozyskania materiału, produkcję, montaż oraz logistykę przerabiałem na bazie swoich doświadczeń śmiało mogę nazwać się ekspertem w tej dziedzinie. W tym momencie nasza firma może pochwalić się tysiącami realizacji na terenie całego kraju. Zdobyte doświadczenie zapewnia naszym klientom pełne wsparcie dbając o najmniejsze szczegóły i poczucie bezpieczeństwa ze współpracy z nami.
W tym artykule robimy ukłon w stronę „złotych rączek” i prezentujemy montaż płytek ceglanych krok po kroku.
To w zasadzie oczywiste, jednak jeśli chcemy cieszyć się pożądanym efektem, musimy też dobrze przemyśleć miejsce.
Kiedy mamy już określone miejsce oraz wybrane przez nas płytki ceglane znajdują się już na miejscu, musimy przygotować ścianę do ich położenia, w tym celu ją gruntujemy. Warto jednak przed tym procesem odczyścić ścianę tj. odkurzyć, przemyć i odtłuścić. Grunt rozprowadzamy równomiernie i dokładnie pędzlem malarskim. W przypadku większych powierzchni można użyć rozpylacza, jednak trzeba zrobić to umiejętnie. Unikamy powstawania zacieków. W przypadku chłonnej powierzchni czynność należy powtórzyć. Powierzchnie można uznać za zagruntowaną, jeśli otrzymamy efekt lekko błyszczącej ściany. Obrysowanie siatki
Na tym etapie dokonujemy końcowych pomiarów, wybieramy ostateczną właściwą koncepcję murowania i według niej odwzorowujemy i rysujemy siatkę.
Tę czynność wykonujemy tylko wtedy kiedy zagruntowana ściana jest już całkowicie osuszona.
Według różnych instrukcji klejenie płytek można rozpocząć od sufitu do podłogi lub od podłogi do sufitu. My rekomendujemy jednak klejenie zawsze od góry do dołu, jest to klejenie trudniejsze i bardziej czasochłonne, ale finalny efekt dzięki temu jest znacznie lepszy i bardziej profesjonalny.
Płytki z cegły układamy warstwowo, według ustalonej, odwzorowanej koncepcji murowania. Klej nanosimy bezpośrednio na płytkę, najlepiej za pomocą grzebienia lub szpachelki, dociskamy płytkę do ściany.
Do ewentualnego przycinania cegły na ścianę używamy szlifierki kątowej z diamentową tarczą.
Dla osób skrupulatnych proponujemy przygotowanie siatki roboczej na podłodze (np. na starej wykładzinie, kartonie), dobieranie płytek i odwzorowywanie tego układu już na ścianie. Dzięki temu mamy możliwość pełnej kontroli nad kompozycją i niczego nie zostawiamy przypadkowi. Oczywiście wszystko zależy od preferencji, ponieważ czasami to właśnie ten przypadek tworzy najbardziej wyjątkowe wnętrza.
Fugujemy zawsze na mokro. Fugę nakładamy za pomocą pistoletu lub rękawa fugowniczego/worka do fugowania i umieszczamy fugę między płytkami. Po każdym umieszczeniu fugi między płytkami wygładzamy ją za pomocą wilgotnego pędzelka. Ważne jest wykonywanie tej czynności na bieżąco, gdyż nie wolno doprowadzić do wyschnięcia niewygładzonej fugi.
Wyschniętą fugę należy oczyścić np. z użyciem szczotki ryżowej.
Impregnowanie to czynność, którą wykonujemy nie wcześniej jak tydzień po położeniu płytek, warto jednak odczekać nieco dłużej.
Ścianę odkurzamy, impregnujemy za pomocą pędzla malarskiego, pistoletu do malowania lub spryskiwacza. Dobrze jest położyć podwójną warstwę (pierwsza warstwa musi wyschnąć).
W ten sposób nasza ściana jest gotowa i wykonana w możliwie najlepszej technologii. W razie pytań, czy niejasności jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kleju o podwyższonych parametrach.
Nasza firma oferuje klej, którego mieszanka została opracowana w laboratorium wg. naszego projektu po to, aby praca była uproszczona, a jej czas znacznie skrócony.
Specyfikacja techniczna kleju:
Koszt usługi zależy od regionu Polski oraz problematyczności zlecenia. Uśredniony koszt usługi wynosi od 140 do 160 zł za m2 przy stosowaniu wiązania wózkowego. W przypadku wiązania jodełkowego usługa zwykle kosztuje od 160 do 200 zł za m2.
Tak, ścianę należy dobrze oczyścić z kurzu, a następnie zagruntować unigruntem, dzięki czemu przyczepność płytek z cegły będzie zdecydowanie wyższa.
Szczeliny należy wypełnić dedykowaną fugą gruboziarnistą.
Istnieją dwie metody spoinowania:
Link do dedykowanej chemii montażowej znajduje się poniżej:
https://e-ceglanafantazja.pl/chemia-montazowa/
Prace montażowe odbywają się tylko i wyłącznie na sprawdzonej przez nas chemii budowlanej Zajmujemy się sprowadzaniem chemii budowlanej specjalnie dla Państwa od najlepszych producentów w kraju. Ceny zakupu chemii budowlanej przez naszą firmę bezpośrednio od producenta są niższe niż dla klienta indywidualnego z uwagi na rabaty, jakie mamy jako klient biznesowy. Klej musi posiadać właściwości wysoko-elastyczne oraz strukturę żelową w celu możliwości klejenia od samej góry. Fuga w celu uzyskania autentycznego efektu musi zawierać odpowiednią strukturę wraz z odpowiednim uziarnieniem. Grunt musi mieć właściwości zabezpieczające oraz przygotowujące ścianę do montażu. Dedykowaną chemię budowlaną można nabyć w naszym sklepie.
Napisz maila z wymiarami ścian oraz ich zdjęciem, a nasi specjaliści wyślą Ci profesjonalną bezpłatną wycenę.