salon blog

Cegła na ścianę w salonie. Porady, inspiracje

13 grudnia 2020 Przez Marcin Orzołek

Cegła to jeden z najciekawszych pomysłów na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w salonie. Występuje w tak wielu odmianach, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Jaka cegła jest zatem najlepsza do salonu? Podpowiadamy jak urządzić salon, który zachwyci wszystkich domowników.

Oryginalne wykończenie salonu dzięki starej cegle

Płytki ceglane różnią się między sobą pod wieloma względami. W zależności od indywidualnych upodobań można wybierać wśród kolorów i metod ich wykonania. Oprócz walorów estetycznych, warto również zwrócić uwagę na teksturę oraz pochodzenie cegły czyli jej tło historyczne. Choć nie każdy zwraca uwagę na takie szczegóły, znajdą się pewnie takie osoby, dla których oryginalność płytek to najważniejsza kwestia.

Kolor cegły na ścianie ma znaczenie

Stara cegła w białym kolorze skutecznie zmieni postrzeganie całej przestrzeni. Wprowadzenie takiego rozwiązania do pokoju dziennego optycznie powiększa niewielkie pomieszczenie i nada mu minimalistycznego charakteru. Biała cegła sprawdzi się niemal zawsze.

Z kolei ciemne płytki z cegły rozbiórkowej mogą wizualnie zmniejszyć pomieszczenie. Sprawdzą się m.in. w ogromnym lofcie, który stanie się wówczas mniej przytłaczający. Za pomocą płytek w ciepłych odcieniach można zwiększyć efekt odpowiadający za to, że dane pomieszczenie jest postrzegane jako przytulne. Wszystko jednak zależy od estetyki całego salonu.

Jeśli aranżację pokoju dziennego rozpoczynamy od ułożenia płytek, warto popuścić wodze fantazji. W tym celu warto postawić na czerwone płytki z cegły Kontrastowe zestawienie intensywnie czerwonej cegły z białym zestawem wypoczynkowym to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, które stanowi najbardziej uniwersalny sposób na wykreowanie oryginalnego oblicza pomieszczenia.

Kolorystyka cegieł jest bardzo zróżnicowana. Odpowiednio dobrana barwa oraz rozmieszczenie na ścianie pozwala uzyskać kapitalny efekt oryginalnej ściany.

Warto pamiętać, że dobierając płytki do salonu, należy brać pod uwagę różne zasady designu, a także komplementarność kolorów i nasze indywidualne upodobania.

Cegła jako niebanalne tło

Motyw ceglany można z powodzeniem wykorzystać w wykończeniu kominka, który świetnie wygląda w każdym salonie. Nawet jeśli stanowi on tylko zwykły element dekoracyjny, będzie się pięknie prezentował na tle z cegieł.

Cegła na ścianie to także świetny sposób na wyeksponowanie ciekawych obrazów, fotografii, grafik czy plakatów. Na takim tle fantastycznie będą się także prezentować świece, metalowe figurki, wazony, suszone kwiaty, zegary, a także ozdobne doniczki z roślinami. Ceglana ściana sprawi, że Twój  salon stanie się bardziej stylowy i cudownie klimatyczny.

Przeszłość w teraźniejszej odsłonie

Cegła wprowadza do wnętrza salonu jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny klimat. Aranżacje z zastosowaniem cegły z rozbiórki nabierają wyjątkowego charakteru starych budynków, ale przy zachowaniu nowoczesnego, nieco loftowego stylu.  Płytki ceglane wykonane z oryginalnych cegieł o niemal stuletniej historii to wspaniała, a zarazem bardzo trwała i praktyczna ozdoba każdego salonu. Olbrzymią zaletą cegły dekoracyjnej, która powstaje po rozbiórce prawdziwego obiektu z zamierzchłej przeszłości, jest jej wyjątkowa trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Cegły charakteryzują się fakturą, która doskonale odzwierciedla historyczne pochodzenie tej cegły. Idealnie sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w stylu rustykalnym oraz loftowym. Ceglana ściana stworzona przy ich zastosowaniu z pewnością zaintryguje każdego, kto na nią spojrzy i nie pozwoli przejść obok siebie obojętnie. Wyjątkowa stara cegła w aranżacji pokoju dziennego to gratka dla fascynatów historii oraz miłośników niebanalnych rozwiązań wnętrzarskich.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na płytki z cegły rozbiórkowej. Nasi eksperci chętnie pomogą w wyborze najlepszych rozwiązań do salonu. Jeśli chcesz całkowicie zmienić oblicze pokoju gościnnego, zadzwoń lub napisz do nas. Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz błyskawiczną realizację zamówień.

Przeczytaj inne poradniki

Jak położyć cegłę na ścianę? Poradnik

Ile cegieł na m2 ściany. Poradnik

Jak powiesić telewizor na ścianie z cegły?

Stary mur z cegły

Czym fugować starą cegłę? Wszystko co powinieneś wiedzieć!