Cegłę można zastosować w każdym wnętrzu. Zdarza się jednak, że taka charakterystyczna ozdoba już znajduje się w pomieszczeniu, do którego chcemy się wprowadzić. Czy w takiej sytuacji, warto zostawić cegłę i przywrócić jej dawny blask. Zdecydowanie TAK! Sprawdź koniecznie od czego zacząć.
Jeśli zastanawiasz, czy cegła będzie pasować do stylu, który Ci się podoba, porzuć wszelkie obawy. Tego typu materiał jest nie tylko bardzo praktyczny, ale też niesłychanie uniwersalny, dlatego z łatwością dopasujesz ceglaną ścianę do ulubionej estetyki.
Przeczytaj także: Styl prowansalski - czy pasuje do ceglanej ściany?
W przypadku ściany, nadrzędną kwestią jest jakość wykonania płytek. Warto bowiem pamiętać, że żadna współczesna cegła nie może nawet równać się jakością wykonania z cegłą wyprodukowaną w XIX i XX wieku.
Cegły w tamtym okresie wytwarzano ze starannie wyselekcjonowanej i sezonowej gliny, więc produkt finalny charakteryzował się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie różnych czynników atmosferycznych. Formowane cegły wypalano też w specjalnym piecu, a w końcowej fazie procesu produkcyjnego sprawdzano ich ostateczną jakość.
Ponadprzeciętna wytrzymałość to oczywiście nie jedyna zaleta ściany z cegły . Spore znaczenie ma bowiem fakt, że za takim materiałem wykończeniowym stoi zazwyczaj ciekawa historia. Duch czasu zaklęty z cegle nadaje każdej ścianie zabytkowego sznytu i “opowiada” historię, nierzadko tę, o której uczymy się w szkole.
Choć w większości przypadków malujemy lub kładziemy na ściany tapety, to wyeksponowanie odsłoniętych fragmentów cegieł może nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Aby jednak uzyskać naprawdę piorunujący efekt, często konieczna jest umiejętna renowacja cegieł.
Na szczęście płytki ceglane uchodzą za znacznie trwalsze niż tynki i z pewnością upłynie wiele lat, zanim zajdzie potrzeba odnowienia takiego fragmentu ściany.
Sprawdź, czy i kiedy warto wykonać piaskowanie cegły.
Nie ma wątpliwości co do tego, że cegła podbiła świat designu, a jej surowy wygląd stał się inspiracją architektów do tworzenia niesamowicie klimatycznych i unikalnych projektów.
Przeczytaj: Czy ściana z cegły jest nadal modna?
Cegły z powodzeniem zdobią dziś domowe wnętrza, dodają im niesamowitego uroku i wprowadzają przytulną atmosferę. Za sprawą swojej wszechstronności, cegła sprawdza się wszędzie: w salonie, w sypialni, a nawet w kuchni i łazience. Po odpowiednim zabezpieczeniu jest odporna na wilgoć, ogień i duże amplitudy temperatury. Cegła akumuluje ciepło, a potem oddaje je stosunkowo długo. Jest także świetnym izolatorem akustycznym.
Cegły to unikalne i zarazem bardzo uniwersalne rozwiązanie aranżacyjne, dzięki któremu każde pomieszczenie zyska mocno wyczuwalną aurę tajemniczości. Tego nie da się uzyskać w inny sposób. Jeśli zatem lubisz niekonwencjonalne rozwiązania i ponad wszystko cenisz praktyczną stronę swoich domowych aranżacji, postaw na cegłę w mieszkaniu.
W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących cegły, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz dostępny na stronie.