Moda na stosowanie cegły wywodzi się z minimalistycznego, nieco też stylu wielkomiejskich loftów. Oryginalna cegła z rozbiórki to świetne wykończenie aranżacji każdego pomieszczenia. W zestawieniu z różnymi rozwiązaniami architektonicznymi pozwala uzyskać fantastyczny efekt przy minimalnym nakładzie pracy i kosztów. Jej ogromną zaletą jest łatwy montaż, który nie wymaga doświadczenia ani specjalistycznego sprzętu. Wystarczą preparaty dedykowane do starej cegły. Zanim przystąpisz do pracy, sprawdź co będzie Ci potrzebne!
Aby cegła na dłużej zachowała swój kolor, fakturę i funkcjonalność należy zastosować najpierw emulsję gruntującą, klej, fugę dekoracyjną oraz impregnat. Dlaczego to takie ważne?
Grunt do cegieł to preparat mający za zadanie przygotować podłoże, na którym będą układane cegły. Dzięki zastosowaniu emulsji gruntującej stara cegła o wiele lepiej będzie się trzymać ściany lub podłogi. W przypadku bardzo trudnych powierzchni wymagane jest maksymalne wzmocnienie, dlatego warto wówczas zastosować grunt z dodatkowym wzmocnieniem podłoża.
Preparat do gruntowania należy rozprowadzić na wybranej powierzchni za pomocą pędzla lub wałka. Specjalistyczne emulsje gruntujące do cegły rozbiórkowej na ścianę można wykorzystywać zarówno na wewnętrznych ścianach, jak i zewnętrznych elewacjach.
Klej do cegły rozbiórkowej to preparat wysokoelastyczny. Oznacza to, że błyskawicznie wiąże cegłę do podłoża, ograniczając ryzyko zmiany położenia płytki do minimum.
Jeśli preparat zostanie zastosowany w prawidłowy sposób, ściana z cegły będzie mocna, solidna i wyjątkowo wytrzymała na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Specjalistyczny klej do cegły pozwala na silne wiązanie cegły do ściany. Jego działanie jest dodatkowo wzmocnione dzięki zastosowaniu emulsji gruntującej pod lica ceglane.
Klej do płytek z naturalnej cegły – trwałość, elastyczność i odporność na wilgoć w jednym produkcie!
Dekoracyjna fuga do spoinowania cegły to preparat charakteryzujący się gruboziarnistą fakturą i wysoką przyczepnością do krawędzi cegieł.
Fuga do cegły z rozbiórki to mieszanka kruszyw, spoiw i specjalistycznych pigmentów, które gwarantują stabilny kolor, bez ryzyka pojawienia się białych nalotów lub wysoleń. Fuga jest łatwa w obróbce i zastosowaniu. Fuga dekoracyjna po zawiązaniu jest mrozoodporna, a zatem podobnie jak emulsję gruntującą i klej, można ją z powodzeniem stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku bez utraty pierwotnych właściwości.
Impregnowanie cegły to jeden z najważniejszych etapów montażu płytek, którego z pewnością nie warto pomijać
Specjalistyczny preparat przeznaczony do impregnacji to środek, którego zadaniem jest hydrofobizacja cegły rozbiórkowej. Głęboko wnika w podłoże tworząc warstwę chroniącą cegły przed wpływem wilgoci, wysokich temperatur, promieniowania UV czy wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Wspaniale zabezpiecza powierzchnię starej cegły przed gromadzeniem się w niej grzybów, mchu i porostów. W kuchni sprawdzi się jako ochrona przed plamami z tłuszczu, a w łazience przed osadem z mydła.
Impregnat do płytek z cegły gwarantuje estetyczny wygląd przez długie lata, a także chroni przed utratą koloru. Warto przy tym pamiętać, że jest to środek bardzo trwały i tworzy na ścianie twardą powłokę. Z tego powodu, przed przystąpieniem do impregnacji należy dokładnie oczyścić powierzchnię cegły z rozbiórki z pyłu oraz kurzu. Zabrudzenia, których nie usuniemy, zostaną utrwalone impregnatem!
W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje o impregnatach – https://e-ceglanafantazja.pl/impregnaty-do-cegly/
Impregnat do cegieł – skuteczna ochrona i podkreślenie naturalnego wyglądu!
W ofercie naszego sklepu Ceglana Fantazja znajdują się także preparaty do impregnacji, które dodatkowo pogłębiają odcień kolory płytek ceglanych. Oferujemy również emulsje do gruntowania, kleje i fugi dekoracyjne. Wybierając preparat do mocowania cegły, należy koniecznie uwzględnić rodzaj cegły oraz miejsce montażu. Na koniec warto również sprawdzić czy efekt końcowy impregnacji będzie miał wykończenie z połyskiem czy też matowe.
Gdzie i kiedy stosować czarną cegłę?
Czy cegła na ścianie w łazience to dobry pomysł?
Jak łączyć starą cegłę ze starym drewnem?
Jakie dodatki pasują do ceglanej ściany
Dodatki do cegły na ścianie. Co pasuje a czego unikać?
Stara cegła – biała czy czerwona?
Stara cegła na ścianie – jak dobrać kolory ścian